Novinky - 25.04.2018 12:10

Inter má po sezóne. Čurovič na dosah titul s tretím slovenským tímom

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: sita, huste.tv

Košickí basketbalisti sa dostali do slovenskej najvyššej súťaže Eurovia SBL pred troma rokmi. Odvtedy systematicky smerujú na vrchol. V nováčikovskej sezóne 2015/2016 sa prebojovali do semifinále a obsadili štvrté miesto, o rok neskôr získali bronz a v aktuálnom ročníku sa vôbec prvýkrát v histórii predstavia vo finále. O titul zabojujú s Levicami.

V semifinále si poradili s najlepším tímom po základnej časti a úradujúcim majstrom Interom Bratislava. V šesťzápasovej sérii triumfovali 4:2, v rozhodujúcom utorkovom stretnutí na vlastnej palubovke uspeli 97:86. "Bol to výborný zápas vo fantastickej kulise. Ďakujem našim fanúšikom za skvelú energiu. Hráči boli na ihrisku múdri, nespanikárili sme a s prehľadom sme vyhrali tento zápas. Musím priznať - nečakali sme, že prejdeme cez Inter takto ľahko," povedal na oficiálnom webe "býkov" tréner Miljan Čurovič.

Srbský kouč dôverne pozná chuť finálových bojov. Ak Košičania nadviažu na výkony vo vyraďovacej časti a zdolajú aj Patriotov, Čurovič sa bude tešiť z majstrovského titulu vo svojom treťom pôsobisku na Slovensku. Predtým doviedol k primátu Komárno aj Prievidzu: "Keď získate titul, tak to je pre športovca ten najkrajší pocit. My sme už v tejto sezóne získali pohár a mužstvo si verí. Vieme, že dokážeme víťaziť a z toho plynie sebaistota. Predpoklady pre úspech tam sú, ale všetko ukáže až samotná séria," skonštatoval 44-ročný kormidelník.

Interisti mali "nôž na krku" už v sobotu, existenčný zápas zvládli a súpera doma zdolali hladko 103:85. V utorok už nedokázali vrátiť sériu späť do hlavného mesta. "Dnes to pre nás nebolo šťastné. Urobili sme príliš veľa zbytočných chýb, ktoré oni využili v protiútokoch, dali ľahké koše a natiahli stav na viac ako dvadsať bodov. Snažili sme sa a hrali do konca, ale nemali sme dostatok síl, aby sme zvrátili výsledok," povedal kapitán Bratislavčanov Radoslav Rančík, ktorý netajil sklamanie: "Keby sme neboli smutní po vypadnutí z takejto série, nie sme praví športovci, mrzí nás to. Aj tak ďakujeme všetkým fanúšikom, či už bratislavským alebo košickým, že prišli a spravili krásnu kulisu."

Semifinálovú sériu poznačil incident v sobotňajšom piatom zápase v Bratislave. Do konfliktu sa dostalo viacero hráčov. Vladimir Djordjevič opľul domáceho Američana Jermonta Hortona. Navyše, podľa medializovaných správ, srbský krídelník hráča tmavej pleti aj rasisticky pourážal. Do potýčky sa priplietol aj ďalší Košičan Svetozar Stamenkovič. Dodatočne všetci aktéri dostali pokuty 100 a 500 eur. "Po udalostiach, ktoré posúdili ako minimálne previnenie, ťažko udržať emócie. Aj to zohralo úlohu. Žiaľ, žijeme v dobe, keď sa takéto udalosti tolerujú - môžeme sa opľúvať, môžeme sa biť - dostanem stoeurovú pokutu. Je to smiešne," vrátil sa po rozhodujúcom zápase k sobotňajším udalostiam Rančík.

Finálová séria odštartuje v sobotu 28. apríla na palubovke Levíc.