Novinky - 14.05.2018 15:39

Pre KB Košice napriek finálovému sklamaniu úspešná sezóna

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: sita, huste.tv

Basketbalisti Levíc vybojovali druhý titul v histórii najvyššej slovenskej basketbalovej súťaže mužov Eurovia SBL. V sobotu premenili hneď prvý finálový "mečbal", keď na vlastnej palubovke zdolali KB Košice 81:66. Majstrovské oslavy zažili prvýkrát od roku 2011.

Hráči KB Košice síce nezvládli posledný krok, ale beztak majú za sebou najúspešnejšiu sezónu v klubovej histórii. V lige získali striebro, vo februári sa radovali z obhajoby Slovenského pohára. Od svojho vzniku v roku 2015 sa "býci" postupne posúvajú nahor v SBL. V úvodnom ročníku medzi elitou 2016/2017 to dotiahli do semifinále a obsadili konečné štvrté miesto, o rok neskôr boli už tretí. V tohtoročnom play-off najprv prekonali Svit, potom aj favorizovaný Inter Bratislava, ktorý obhajoval ligový primát.

"Sklamanie je veľmi silné slovo pre celú sezónu. Teraz, niekoľko minút po finále, jasné, že sme sklamaní. Ale keď sa pozrieme na celú sezónu, tak bola úspešná. Vyhrali sme Slovenský pohár, dostali sa do finále, do posledného miesta zaplnili košickú halu. Takže klub má stúpajúcu tendenciu. Prvý rok sme skončili štvrtí, potom tretí, teraz druhí. Takže z celkového hľadiska sklamanie nie,“ skonštatoval pre basket.sk asistent trénera a manažér KB Košice Richard Leško.

Hoci pre súčasný tím Košíc ide o premiérovú účasť vo finále vyraďovacej časti, metropola východného Slovenska sa z majstrovského titiulu tešila pred jedenástimi rokmi. Vtedy ho vybojoval klub Slávia TU Košice.


Ďakujeme za vaše názory