Novinky - 03.03.2019 08:00

Úspešný debut na lavičke Interu Aramisa Nagliča v Handlovej

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: huste.tv, SBL

29. kolo, sobota 02.03.2019, 18:00
MBK Handlová
MBK Handlová
66:89
(22:19, 13:24, 19:26, 12:20)
BK Inter Bratislava
BK Inter Bratislava
TH: 25/17 – 12/8, Fauly: 17 – 25, Trojky: 3 – 9, Rozhodovali: Zubák, Lukáč, Perečinský

MBK Handlová:

Tresač 18, Čekovský 13, Ross-Miller 9, Petráš 6, Halada 5 (Skouen 8, Malidžan 7, Dolník, Hoferica a Huljak 0)

BK Inter Bratislava:

Skinner a Smith po 19, Kinney 9, Fusek 4, Mrviš 2 (Baťka 15, Kozlík 7, Abrhám a Bulatovič po 6, Kuffa 2, Páleník a Praženka 0)

Branko Maksimovič, tréner Handlovej: "Dlhá ligová pauza nám neprospela, pretože sme počas nej vyšli z herného tempa. Začali sme dobre, ale s Interom sme dokázali držať krok iba v prvom polčase. Potom prišli nezmyselné straty, ktorými sme súpera posadili na koňa. Napriek tom, nám Inter ešte dvakrát ponúkol možnosť vrátiť sa do stretnutia, ale my sme túto šancu nevyužili. Veľmi pekne ďakujem handlovskému hľadisku, ktoré nás hnalo vpred až do záverečného hvizdu."
Jakub Petráš, pivot Handlovej: "Zápas sme začali takticky veľmi dobre. Dodržiavali sme všetky pokyny zo šatne, ktoré sme si pred stretnutím povedali. S pribúdajúcim časom sme ale začali strácať koncentráciu, z čoho plynuli ľahké straty. Inter nám v druhom polčase odskočil a my sme sa už nedokázali vrátiť do hry. Chcel by som poďakovať našim fanúšikom za podporu, ktorú nám prejavili aj v úsekoch, keď bolo o víťazovi rozhodnuté."
Aramis Naglič, tréner Interu: "Nakoľko som s tímom iba krátko, úvod stretnutia bol z môjho pohľadu veľmi náročný. Snažím sa medzi svojich hráčov zapracovať nové signály a systémy. Cieľom bolo hrať agresívne, čo sa nám začalo dariť až v druhej polovici. Handlovčania na nás vytiahli od úvodu zónovú obranu, do ktorej sa nám vnikalo veľmi ťažko. Napokon sme dostali zápas pod kontrolu a z Handlovej si odvážame dva body."
David Abrhám, hráč Interu: "Vedeli sme, že nás čaká náročný zápas, pretože Handlovčania mali dlhú pauzu, počas ktorej sa na nás mali čas pripraviť. V úvode to bolo z našej strany nervózne, ale pripisujem to zmene na trénerskom poste. Náš nový kouč sa snaží postupne meniť herný systém, a to si vyžaduje čas. V druhom polčase sa nám podarilo vytvoriť si pohodlný náskok a ten sme si až do konca zápasu dokázali postrážiť. Oceňujem bojovnosť domácich, ktorí sa aj za nepriaznivého stavu nevzdávali a snažili sa vrátiť do stretnutia."