Novinky - 23.10.2019 21:35

Kto ovládol prvé banícke derby v sezóne ?

Martin Pohanič Autor: Martin Pohanič | Zdroj: Martin Pohanič/Huste

5. kolo SBL prinieslo okrem ďalších 2 duelov aj konfrontáciu tradičných rivalov Handlovej a Prievidze. Prvé banícke derby v tejto sezóne prinieslo množstvo krásnych basketbalových momentov, vyrovnaný priebeh a napokon aj pomerne dramatické vyvrcholenie.

5. kolo, streda 23.10.2019, 18:00
MBK Handlová
84:90
(20:19, 22:23, 15:27, 27:21)
BC Prievidza
TH: 15/11 - 17/11, Fauly: 17 - 14, Trojky: 13 - 11, Rozhodovali: Šarišský, Margala, Lamoš 1023 divákov.

MBK Handlová:

Mitrovič 21, Jašš 17, Mátych a Radukič po 12, Mrviš 7 (Baltus a Dolník po 6, Jankovič 3, Stehlík 0)

BC Prievidza:

Durmo 26, Gačeša 21, Antoni 9, Guillory 5, Johnson 2 (Delič 11, Majerčák 10, Brown 6, Mokráň 0)

Pred zápasom mali obaja súperi o motiváciu postarané. Prievidza sa chcela pokúsiť o svoj prvý triumf na palubovkách súpera a predovšetkým dať zabudnúť na nešťastný záver stretnutia s Interom. Handlová sa pre zmenu potrebovala nakopnúť prvým víťazstvom v novom ročníku.

Samotný duel sa v úvodných 20 minútach vyvíjal absolútne vyrovnane. Odpovedalo tomu aj polčasové skóre 42:42. V druhom polčase ale hostia na svojho súpera vyleteli s veľkou energiou a vypracovali si dvojciferný náskok. Vďačiť za to mohli najmä svojej parádnej disciplíne, útočnému doskoku. Práve táto štatistika ktorú Prievidza ovládla v pomere 22 ku 9, v konečnom zúčtovaní rozhodla o jej úspechu.

Kľúčové taktiež bolo, že hostia dokázali z doskokov v útoku vyťažiť aj ľahké koše. V celom priebehu zápasu zaznamenali až 26 bodov z druhej šance. Netreba zabudnúť ani na skvelý výkon Bosniaka Ibrahima Durma. Ten k 26 bodom pridal 11 doskokov a pripísal si double-double.

Handlová ale vzhľadom na absencie dôležitých hráčov odohrala s miernym favoritom vyrovnanú partiu. Ku cti jej slúži fakt, že sa za nepriaznivého stavu nevzdala a v závere ešte súboj premenenými trojkami poriadne zdramatizovala. V ďalšom kole ju však opäť čaká náročná prekážka v podobe majstrovského Interu Bratislava.​