MBK Rieker Komárno - 17.07.2017 11:08

Komárno s novou teóriou, hráči si zavolali trénera

Huste Autor: Huste

Basketbalového vicemajstra Slovenska z uplynulej sezóny, mužstvo MBK Rieker Com Therm Komárno, bude v nasledujúcom ročníku mužskej SBL viesť slovinský tréner Vladimir Rizman. "Rozhodli sme sa na základe toho, že máme v tíme slovinských hráčov, ktorí poznajú jeho kvality a prácu. Odporučili ho aj samotní basketbalisti, ktorí ho poznajú. Tréner má ambície, preto dúfame, že dosiahne na úspechy," povedal pre oficiálnu webovú stránku SBL basketliga.sk generálny manažér Komárna Jozef Paulik. Päťdesiatročný Slovinec vystrieda na lavičke Richarda Ďuriša, ktorý síce s Komárnom predĺžil kontrakt, ale z osobných dôvodov sa rozhodol po vzájomnej dohode v klube skončiť.

Rizman bol ešte v sezóne 2009/2010 aktívnym hráčom v drese slovinského tímu Zasavje PRO-TEK Rudar, po jej skončení však ukončil hráčsku kariéru. Ešte počas nej však začal s trénovaním mládežníckych tímov. Na lavičku seniorského tímu sa prvýkrát postavil v roku 2011 v klube Slovenj Gradec, neskôr koučoval aj KK Parklji Bežigrad. Jeho posledným pôsobiskom bol druholigový slovinský tím KK Elektra Šoštanj, s ktorým v predchádzajúcom ročníku obsadil 9. miesto. Komárno bude pre Rizmana prvým zahraničným angažmánom.


Ďakujeme za vaše názory

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.