Obuvníci z Komárna nedali Spišiakom šancu ani v jednej štvrtine

MBK Rieker Komárno
106:76
(30:21, 25:18, 29:19, 22:18)
BK 04 AC LB Spiš. N. Ves
TH: 15/14 – 14/12, Fauly: 24 - 17, Trojky: 12 - 6, Rozhodovali: Lukáč, Turčin, Gálová

MBK Rieker Komárno:

Bowman 26, V. Djordjevič 18, Tomič 15, Jankovič 10, Hoferica 4 (Diminič 13, Jurčina 6, Adams 5, Stojanov 4, Vojtek 3, Marchyn 2, Kürthy 0)

BK 04 AC LB Spiš. N. Ves:

Nzege 22, Antoni 14, Majerčák a Ninkovič po 8, Lenárt 0 (Bennett 11, Krajňák 10, Osvald 3, Korfanta 0)

Komárno si udržalo domácu neporaziteľnosť po tom, ako deklasovalo Spišskú Novú Ves 106:76.

Miloš Šporar, tréner Komárna: "V prvom rade, som veľmi šťastný, pretože sme vyhrali zápas a chcel by som svojim chlapcom za toto pogratulovať. Je vidieť pokroky v našej hre, špeciálne v defenzíve, kde sme nemali výpadky a sústredili sme sa počas celého zápasu. Nehrali sme dobre len napríklad päť minút a potom sme mali útlm, teraz sme hrali kompaktne počas celého duelu a hlavne, na rovnakej úrovni v našej defenzíve. Chalani pristúpili k zápasu veľmi zodpovedne a pochopili, akú obranu chceme hrať a zobrali to pozitívne, čo bolo aj na našej hre vidieť. A to je pre mňa veľmi dôležité. Dokázali sme hrať sústredenú obranu, a to sa potom odrazilo aj v našom útoku. Ideme krok po kroku, tešíme sa na ďalší zápas."
Miles Bowman, hráč Komárna: "Veril som svojim spoluhráčom, že tento zápas zvládneme. A viera v naše schopnosti sa vyplatila, pretože sme vyhrali nad súperom výrazným rozdielom, takže nikto nemôže na nás nič zlého povedať. Podali sme dobrý výkon, za ktorý sa nemusíme hanbiť, navyše si zahrali všetci chalani z lavičky, takže môžeme byť jedine spokojní."
Erich Korfanta, tréner Spišskej Novej Vsi: "Do Komárna sme prišli s cieľom podať výkon podobný tomu vo Svite. Samozrejme, vedeli sme, že domáci sú veľký favorit, doma neprehrali a hrali aj so silnejšími tímami ako sme my. My sme mali problém hrať štyridsať minút, hlavne v obrane. Jeden čas sme išli na mínus šesť bodov a znova spravíme tri či štyri fatálne chyby a súper nám odskočil desaťbodovou šnúrou na pätnásť bodov a už sa to s nami vezie. Máme mladý tím, musíme na sebe pracovať a chce to čas, no ten čas nemáme. Máme veľa zranených hráčov, hlavne v podkošovom priestore sme labilní a preťažujeme našich podkošových hráčov, a tam sme zraniteľní. Ale v globále chlapci bojovali, behali počas celého zápasu po ihrisku, za čo im patrí moja vďaka. Hrali sme to, na čo sme momentálne mali."
Ryan Bennett, hráč Spišskej Novej Vsi: "Inkasovali sme príliš veľa bodov. S domácimi sme nedokázali hrať vyrovnanú partiu, už v prvom polčase sme inkasovali viac ako 50 bodov, čo u tak silného súpera akým Komárno je, tak potom nemáte veľmi šancu na úspech. A keďže sme nehrali dobre v obrane, ani v útoku to z našej strany nebolo sebaisté, výsledok je tak pomerne jednoznačný. Verím však, že sa pozbierame a najbližší zápas zvládneme oveľa lepšie."

Napíšte nám: info@huste.tv