MBK Rieker Komárno - 18.11.2017 20:25

Súboj minuloročných finalistov v Bratislave rozlúsklo až predĺženie

Huste Autor: Huste | Zdroj: huste, SBL

13. kolo, sobota 18.11.2017, 18:00
Inter Bratislava
Inter Bratislava
92:84
(16:22, 18:16, 18:13, 21:22 - 19:11)
MBK Rieker Komárno
MBK Rieker Komárno
TH: 29/26 – 29/26, Fauly: 29 – 28, Trojky: 8 – 6, Rozhodovali: Tomašovič, Kúkelčík, Kurpaš

Inter Bratislava:

Rančík 31, Barač 27, Vlahovič 13, Matovič 6, Baťka 2 (Mrviš 11, Kozlík 2, G. Bulatovič, Grznár, Nuhanovič a Páleník 0)

MBK Rieker Komárno:

Diminič 24, Tomič 16, Bowman 14, V. Djordjevič 7, Vojtek 0 (Hoferica 11, Adams a Jankovič po 5, Stojanov 2)

Oliver Vidin, tréner Interu: "Spokojný som s výsledkom aj výkonom. Myslím si, že oproti predchádzajúcim zápasom sme vyhrali úplne zaslúžene, aj keď to bolo po predĺžení a bolo to napínavé. Hrali sme dobrý basket, v niektorých chvíľach sme mali aj šťastie. Aj to potrebujete, aby sa zápas zlomil skôr. Komárno sme držali v hre, ale dúfam, že do ďalších zápasov to bude ešte lepšie. Ich pivotom začali nečakane padať trojky a toto je výsledok."
Radoslav Rančík, hráč Interu: "Každé víťazstvo je dôležité, nielen toto proti Komárnu. Byť na vrchu tabuľky a hrať taký basketbal, aby sme boli všetci spokojní a ráno sa mohli pozrieť do zrkadla, je najdôležitejšie. Vôbec netreba rozmýšľať, či víťazstvo príde dnes alebo kedy. Vždy chceme vyhrať! Víťazstvo s Komárnom je o to lepšie, že sme prehrali na ich palubovke a teraz sme ich dokázali zdolať, hoci to nebol ľahký zápas. Aj oni hrali dobrý basketbal, ale my predsa len o trošku lepší."
Saša Jankovič, hráč Komárna: "Nechcem povedať, že sme cítili nejakú únavu - boli sme dobre naladení po výhre nad Prievidzou. Vedeli sme, že nás čaká tvrdý, náročný zápas a že Inter doma hrá agresívne, čo aj ukázal. Možno aj bolo trochu viac dovolené, ako sme očakávali. Ale bohužiaľ, na konci to bolo len o jednu loptu, že buď oni alebo my. Šťastie odišlo na ich stranu."
Lukáš Hoferica, hráč Komárna: "Lepšie by bolo, keby sme vyhrali tento zápas. Bohužiaľ, nepodarilo sa nám to. Vidím ale v našom tíme veľký progres, hlavne v obrane, kde sme dokázali s úradujúcim majstrom, ako je Inter, uhrať predĺženie. Síce sme mohli vyhrať, rovnako ako mohol vyhrať Inter, ale bolo predĺženie. Inter zahral predĺženie perfektne, doma je veľmi silný. Takýto tesný zápas rozhodli len nejaké detaily."


Ďakujeme za vaše názory

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.