Novinky - 11.11.2018 21:30

Komárno s cennou výhrou. Proti Handlovej potrebovali predĺženie

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: huste.tv, SBL

9. kolo, nedeľa 11.11.2018, 18:00
MBK Rieker Komárno
MBK Rieker Komárno
88:83
(23:20, 17:18, 18:17, 18:21 - 12:7)
MBK Handlová
MBK Handlová
TH: 14/10 – 32/25, Fauly: 21 – 18, Trojky: 12 – 12, Rozhodovali: Kúkelčík, Turčin, Hudec

MBK Rieker Komárno:

O'Reilly 18, Miloševič 16, Delič 15, Jankovič 14, Goodman 6 (Hunter 12, Bolek a Hlivák po 3, Smik 1, Marchyn 0)

MBK Handlová:

Skouen 21, Tresač 19, Čekovský 16, Hoferica 5, Goodwin 0 (Mikulič 13, Petráš 4, Stehlík 3, Darley 2)

Prvú štvrtinu základnej časti uzatvorili víťazne basketbalisti Komárna, Handlovú sa im podarilo zdolať 88:83 po predĺžení.

Miljan Čurovič, tréner Komárna: "Bola to pre nás veľmi dôležitá výhra, potrebovali sme toto víťazstvo ako soľ. Nemôžem byť veľmi spokojný s tým, ako sme hrali, ale je to normálne vzhľadom na náš aktuálny tréningový proces, v akom sme. Pre mňa je najdôležitejšie, že sme v krízových situáciách bojovali a dali sme dôležité body. Uhrali sme zaslúžené víťazstvo, ďakujem našim fanúšikom, že prišli a dúfam, že ich bude stále viac a viac."
Saša Jankovič, hráč Komárna: "Bol to veľmi náročný zápas a sme veľmi radi, že sme ho vyhrali. Nebolo to jednoduché, ale v dôležitých momentoch, keď sme mali krízu, tak sme ukázali charakter, nevzdali sme sa a neklesali na duchu. Ukázali sme tímový výkon. Každý hráč, ktorý bol na ihrisku, odovzdal pre kolektív maximum. A to je tá správna cesta do budúcna, kvalitným tréningom a tvrdou prácou pôjde naša výkonnosť nahor."
Peter Torda, tréner Handlovej: "Bol to veľmi ťažký zápas pre obidvoch súperov. Vedeli sme, v akej situácii sú domáci, vieme, ako sme odohrali náš predchádzajúci zápas. Snažili sme sa celý čas pripravovať na tie veci, ktoré sme v konečnom dôsledku dokázali brániť, ak sme hrali obranu man to man. Mali sme problémy, ak sme prešli na zónu, dokázali sme sa vrátiť do zápasu. V závere nás môžu mrzieť tri čisté zahodené koše, napokon sme sa dostali k predĺženiu so šťastím a v ňom už dominovalo domáce družstvo."
Montell Goodwin, hráč Handlovej: "V tomto zápase obe družstvá ukázali, že nepatria v tabuľke na miesta, kde sa momentálne nachádzajú. Odohrali sme kvalitný zápas na palubovke silného Komárna a nechýbalo nám veľa a vyhrali by sme tu. Musíme sa z tejto prehry poučiť, zobrať si z tohto zápasu len tie pozitívne veci a už v najbližšom našom zápase zopakovať minimálne tento výkon, ale ešte lepší a hlavne s víťazným koncom."


Ďakujeme za vaše názory