Novinky - 29.11.2018 12:30

Rozhodol jediný bod. Komárno pripravilo Interu druhú prehru v sezóne

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: huste.tv, SBL

13. kolo, streda 28.11.2018, 18:00
MBK Rieker Komárno
MBK Rieker Komárno
74:73
(17:16, 16:21, 25:17, 16:19)
BK Inter Bratislava
BK Inter Bratislava
TH: 19/18 – 20/17, Fauly: 23 – 22, Trojky: 8 – 8, Rozhodovali: Fuska, Šarišský, Izák

MBK Rieker Komárno:

Delič 31, Goodman 18, O'Reilly 12, Hlivák 5, Jankovič 2 (Miloševič 4, Hunter 2, Bolek a Stojanov 0)

BK Inter Bratislava:

Baťka 13, Kinney a Smith po 9, Barač 7, Skinner 2 (Bulatovič 21, Fusek 12, Abrhám a Mrviš 0)

Miljan Čurovič, tréner Komárna: "Bol to ozajstný derby zápas medzi Komárnom a Interom, taký, ako sa patrí. Som veľmi rád, že sme ukázali charakter a dokázali sme sa po ťažkej prehre v Leviciach vzchopiť a zdolali sme najsilnejšie družstvo ligy. Posielam toto víťazstvo jednému chlapcovi, ktorý je veľmi ďaleko a úprimne by som chcel poďakovať trénerovi Vidinovi, ktorý ukázal ku mne veľmi ľudský prístup a zachoval sa veľmi korektne, za čo by som mu ešte raz chcel úprimne poďakovať a zaželať jemu a jeho tímu veľa šťastia v ďalšom priebehu ligy."
Nenad Delič, hráč Komárna: "Bol to ťažký zápas a sme veľmi radi, že sme pred domácimi fanúšikmi vyhrali. Máme za sebou ťažký týždeň, napriek vysokej prehre v Leviciach sme sa dokázali zomknúť a toto víťazstvo sme veľmi potrebovali. Bola skvelá atmosféra a práve toto sa nám páči. Dúfam, že našich fanúšikov bude najbližšie ešte viac."
Oliver Vidin, tréner Interu: "Bol to veľmi zaujímavý a napínavý zápas pre divákov. My sme nedali spod koša dvakrát za posledných päť sekúnd, to rozhodlo o jednobodovom víťazstve Komárna. Na druhej strane, gratulujem Komárnu k vyhratému zápasu. My sa musíme poučiť, ideme ďalej, urobili sme viacero chýb, musíme sa im snažiť vyhnúť a naučiť sa hrať aj v ťažkých situáciách a v takejto atmosfére. Čakalo sa to, Komárno je pre nás veľký súper, prehralo viac zápasov v rade a chceli odovzdať 150 percent, čo aj odovzdali. Komárno podali výborný výkon najmä spoza perimetra, za nás musím pochváliť Bulatoviča a Fuseka za veľmi dobrý výkon, u ostatných hráčov si musíme pozrieť video."
Goran Bulatovič, hráč Interu: "Podľa mňa sme v prvom polčase hrali to, čo sme chceli, nedostali sme veľa bodov, ale rozohrali sme Deliča, ktorý nám robil veľké problémy. Komárno malo veľa útočných doskokov, v čom pokračovali aj v druhom polčase. Nám v závere nepadlo niekoľko striel na to, aby sme rozhodli o víťazstve. V úplnom závere rozhodlo šťastie v prospech Komárna, ktorému gratulujem k víťazstvu."