Novinky - 06.12.2018 06:00

Komárno triumfovalo v napínavom súboji nad Spišskou Novou Vsou

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: huste.tv, SBL

15. kolo, streda 05.12.2018, 18:00
MBK Rieker Komárno
MBK Rieker Komárno
95:92
(18:16, 26:22, 23:30, 28:24)
BK 04 AC LB Spiš. N. Ves
BK 04 AC LB Spiš. N. Ves
TH: 13/12 – 21/15, Fauly: 22 – 19, Trojky: 7 – 13, Rozhodovali: Lamoš, Turčin, Izák

MBK Rieker Komárno:

Delič 20, Goodman 17, Jankovič 12, O'Reilly 11, Hlivák 9 (Miloševič 17, Hunter 9, Bolek a Stojanov 0)

BK 04 AC LB Spiš. N. Ves:

Nottage 24, Florveus 18, Presutti 16, Rocca 12, Juríček 3 (Antoni 15, Marshall 4, Krajňák a Židzik 0)

Miljan Čurovič, tréner Komárna: "Bol to napínavý ligový zápas, ktorý bol pre divákov určite zaujímavý. Bolo mnoho situácií, v ktorých oba tímy ukázali veľmi pekne basketbalové kúsky. Som rád, že sme aj napriek niektorým chybám dokázali tento náročný zápas vyhrať. Spišiaci boli pre nás ťažkým súperom, ale dúfam, že nás takáto ťažká výhra nakopne k ďalším dobrým výkonom. V neposlednom rade ďakujem našim fanúšikom za podporu v tomto zápase."
Nenad Miloševič, hráč Komárna: "Bol to ťažký súper, ktorý prišiel vo výbornej forme a chytil nás v nie príliš ideálnom rytme. Gratulujem Spišiakom za predvedený výkon, je to skvelý tím, ale aj my sme bojovali o každú loptu. Bojovali sme aj vtedy, keď sa nám nedarilo a odovzdali sme maximum, čo je v nás. Víťazstvo sa počíta, dva body sú doma, ešte na to budeme myslieť, ale už sa budeme sústrediť na ďalší zápas."
Georgios Bitzanis, tréner Spišskej Novej Vsi: "Musím povedať, že sme zahodili veľkú šancu na víťazstvo. Vyhrávali sme v tretej štvrtine a mali sme náskok, Komárno sa však vrátilo do zápasu vďaka premeneným ťažkým strelám. V závere rozhodovala jedna lopta, Komárno ju premenilo a my nie, ale aj to je basketbal a ideme ďalej. Napriek prehre sa ale na mojich hráčov nemôžem sťažovať, pretože sme veľmi bojovali. Touto cestou musíme pokračovať, čakajú nás doma Levice a my chceme vyhrať. Gratulujem Komárnu k víťazstvu."
Viktor Juríček, hráč Spišskej Novej Vsi: "Myslím si, že najväčším dôvodom, kvôli ktorému sme prehrali, boli naše otvorené strely, ktorých sme mali naozaj veľa a nepremieňali sme ich. Bojovali sme však celých štyridsať minút, v obrane sme plnili to, čo sme si povedali. Bol to vyrovnaný zápas, v ktorom sme nepremenili otvorené strely a tým sme duel tesne prehrali."


Ďakujeme za vaše názory