Novinky - 05.12.2019 11:40

Nevídaný debakel Komárna aj trojková kanonáda Prievidze! Ani 15. kolo SBL nesklamalo!!

Martin Pohanič Autor: Martin Pohanič | Zdroj: huste

Streda na huste.tv tradične patrila basketbalu. Kto zvládol 15. kolo na výbornú?

15. kolo, streda 04.12.2019, 18:00
BK Iskra Svit
126:68
(44:12, 29:15, 36:16, 17:25)
MBK Rieker Komárno
Najviac bodov: Avramovič 26, Nesbitt 19, Johnson 18 - Bowman 14, Pipíška 12, Halmeš, Stamenkovič po 11, 350 divákov

Komárno pred duelom vo Svite ukončilo spoluprácu s trénerom Aleksandarom Vržinom a tím tak dočasne koučoval rozohrávač a športový manažér Nenad Miloševič. Hostia zápas stratili prakticky už v 1. štvrtine, ktorú prehrali o priepastných 32 bodov a napokon inkasovali hrozivý debakel 126:68. Trápenie jedného z najtradičnejších klubov na našej basketbalovej mape tak pokračuje naďalej.

BC Prievidza
92:77
(27:16, 21:19, 21:23, 23:19)
BK Slávia Žilina
Najviac bodov: Jovanovič 28, Gačeša 22, Guillory 12 - Jeftič 20, Dickson 13, Sapp 11, 1100 divákov

Jeden zo šlágrov kola odohrali včera aj v Prievidzi, ktorá privítala basketbalistov Žiliny. Oba celky sa v poslednej dobe skôr trápia, v stredu to ale prelomili domáci Hornonitrania. Tí Žiline nastrieľali až 14 trojok, z ktorých hneď 8 premenil Zlatko Jovanovič. Prievidza sa najmä vďaka jeho výkonu posunula v tabuľke na 4. priečku.

MBK Handlová
84:94
(21:24, 25:34, 15:20, 23:16)
BK Inter Bratislava
Najviac bodov: Radukič 17, Mrviš 16, Petráš 12 - Funderburk 20, Alcegaire 17, Kozlík 13, 810 divákov

Stretnutie Handlovej s Interom bolo od začiatku veľmi vyrovnané, o všetkom ale rozhodol nástup žltočiernych v závere 1. polčasu. Hosťom stačil na vypracovanie dvojciferného náskoku dvojminútový výpadok baníkov. V 2. dejstve už zverenci Aramisa Nagliča duel kontrolovali a Handlovej oplatili prehru z úvodu sezóny.

BK 04 AC LB Spiš. N. Ves
85:84
(18:23, 18:24, 29:22, 20:15)
BKM Lučenec
BKM Lučenec
Najviac bodov: Nottage 22, Maxwell 17, Nemčok 15 - Basabe 19, Caffey 17, Musil 13, 200 divákov

Vynikajúcu formu potvrdila proti Lučencu aj Spišská Nová Ves. Tá o svojej 4. výhre v tomto ročníku rozhodla až v dramatickej koncovke. Hrdinom Spišiakov bol americký pivot Ramel Thompkins, ktorý v záverečnej dvojminútovke premenil dôležité trestné hody a pridal k nim aj presnú strelu za 3 body.