Novinky - 02.04.2021 13:14

Hráč Spišskej Novej Vsi Marko Stevanovič s ocenením "Peak hráč mesiaca" marec

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: HUSTE.tv

Basketbaloví Spišskí Rytieri majú za sebou excelentný mesiac s ôsmimi víťazstvami a len jednou prehrou. Päť víťazstiev v najvyššej súťaži SBL vynieslo Spišiakov na prvú priečku s vidinou priameho boja o medaily. 

Zverenci slovinského trénera Tea Hojča sa zaskveli aj v súbojoch o Slovenský pohár, ktorý získali s hernou prevahou a prvýkrát po 15 rokoch. Vo väčšine týchto zápasov bol najväčšou osobnosťou a aj najlepším strelcom tímu Marko Stevanovič a právom získal ocenenie redakcie webu basketliga.sk a riaditeľa súťaže Petra Mičudu pre najlepšieho hráča mesiaca marec "Peak hráč mesiaca“.

Dvadsaťšesťročný Srb v šiestich ligových dueloch mal priemer 20,8 bodu, 9 doskokov, 1,7 asistencie, 1,2 zisku a 1,3 bloku na zápas. Priemerná užitočnosť mala hodnotu 25 a štatistika plus/mínus bodov vyniesla kladnú hodnotu + 6,3. V jednom prípade to stačilo na najlepšieho zahraničného hráča kola a vo dvoch na ideálnu "päťku" kola.

Stevanovič prišiel do Spišskej Novej Vsi po dvojročnej anabáze v českej najvyššej súťaži. V kádri kouča Tea Hojča sa zaradil k oporám, jeho základnou devízou sú univerzálne a konštantne stabilné výkony. V tomto ligovom ročníku má priemery 13,7 bodu, 7,2 doskoku, 1,1 asistencie, 1 zisk a 1,2 bloku. To všetko mu vynieslo hodnotu 17,1 v užitočnosti a kladnú hodnotu v plus/mínus bodoch - +2,2. "Rád počujem túto informáciu. Je to pre mňa pocta získať toto ocenenie. Nie je to malá vec, byť hráčom mesiaca. Každý deň sa snažím zlepšovať a verím, že budem v tom pokračovať a hrať tak ako teraz. Som vďačný za môj tím a trénerov, pretože vo mňa verili a bez nich by som to nedokázal," uviedol Marko Stevanovič, cituje ho portál basketliga.sk.

Tomáš Magáth

Tomáš Magáth

Viac článkov od autora