Novinky - 27.10.2019 11:00

6. kolo SBL plné dramatických koncoviek

Martin Pohanič Autor: Martin Pohanič | Zdroj: Martin Pohanič/Huste

Naša najvyššia basketbalová súťaž opäť nesklamala. V sobotu síce boli na programe len 3 duely, všetky z nich ale priniesli zaujímavé zápletky. Prvej ligovej prehre Interu po 30 zápasoch sme sa venovali už včera, dnes sa pozrieme na súboje v Komárne a Lučenci.

6. kolo, sobota 26.10.2019, 18:00
MBK Rieker Komárno
89:86
(18:16, 23:25, 23:18, 18:23 - 7:4)
BK Iskra Svit
TH: 20/14 - 27/19, Fauly: 22 - 20, Trojky: 11 - 3, Rozhodovali: Ženiš, Kurpáš, Hudec, 350 divákov

MBK Rieker Komárno:

Djordjevič 21, Bowman jr. 14, Hayes a Miloševič po 12, Ray 10 (Pipíška 13, Halmeš 7, Stojanov 0)

BK Iskra Svit:

Carr a Nesbitt po 20, Bizub 6, Avramovič 4, Monček 2 (Johnson 24, Stuteville 10, Findura, Ivan a Kuzmiak 0)

Začíname na juhu Slovenska, kde včera pricestovali basketbalisti Svitu. Ani jednému z tímov sa na začiatku sezóny nedarí podľa predstáv, východniari už dokonca pristúpili aj k zmene na trénerskom poste. K družstvu sa vrátil chorvátsky odborník Rudolf Jugo a Podtatranci pod jeho vedením podávajú zlepšené výkony. Potvrdiť to chceli aj v Komárne, ktoré trápi rozsiahla maródka. Stretnutie bolo už od úvodného rozskoku maximálne vyrovnané. Obraz hry sa nezmenil prakticky až do záverečnej štvrtiny a logicky tak rozhodovali posledné minúty. V nich sa východniari dotiahli na súpera zo sedembodového manka a vďaka trojke Johnsona sa dostali do najtesnejšieho vedenia. Potom ale prišiel zbytočný nešportový faul, po ktorom skúsený Nenad Miloševič posunul duel do predĺženia. V ňom si už obuvníci vedenie postrážili a pripísali si do tabuľky 2. víťazstvo.

BKM Lučenec
BKM Lučenec
79:78
(20:18, 20:18, 19:17, 20:25)
BK 04 AC LB Spiš. N. Ves
TH: 6/6 - 22/18, Fauly: 17 - 13, Trojky: 7 - 4, Rozhodovali: Kúkelčík, Karniš, Uhrin

BKM Lučenec:

Musil 19, Caffey 14, Basabe 10, Murray-Boyles 9, Eudy 7 (Zorvan 6, Dunne a Skvašik po 5, Jackuliak 4)

BK 04 AC LB Spiš. N. Ves:

Maxwell 23, Alleyn 22, Nottage 16, Sewiol 7, Židzik 3 (Krajňák 4, Thompkins 3, Planinčič 0)

Kvalitný zápas mohli diváci sledovať aj v Lučenci, ktorý je zatiaľ najväčším prekvapením SBL. Skvelú formu chceli domáci potvrdiť aj proti Spišskej Novej Vsi. Tá zatiaľ dopláca na ťažké vyžrebovanie, keď z úvodných 5 stretnutí odohrala až 4 na palubovkách súperov. Šťastie sa na Spišiakov neusmialo ani na 6. pokus. S favorizovaným Lučencom ale najmä zásluhou legionárov Maxwella s Alleynom držali krok až do konca. Záver bol podobne ako v Komárne nesmierne dramatický. Ak by v ňom Spišská zahrala lepšie 1, možno 2 útoky, mohol byť výsledok pokojne opačný. Takto sa ale z výhry radovali domáci pelikáni. Tí navyše stále zostávajú vo svojej hale neporazení.