Novinky - 17.11.2019 14:30

1. výhra Spišskej Novej Vsi či jednoznačné triumfy Interu a Levíc. Aj také bolo 10. kolo SBL

Martin Pohanič Autor: Martin Pohanič | Zdroj: huste

Naša najvyššia basketbalová súťaž vstúpila už do svojej 2. štvrtiny. Tu je súhrn sobotných duelov.

10. kolo, sobota 16.11.2019, 18:00
BK 04 AC LB Spiš. N. Ves
94:82
(27:19, 16:26, 28:16, 23:21)
BK Slávia Žilina
TH: 25/19 - 13/6, Fauly: 16 - 17, Trojky: 13 - 10, Rozhodovali: Lukáč, Doušek, Čurilla

BK 04 AC LB Spiš. N. Ves:

Alleyn 27, Maxwell 19, Nottage 18, Thompkins 16, Krajňák 14 (Rákai a Židzik 0)

BK Slávia Žilina:

Rožánek 28, Sapp 14, Tot 11, Dickson 8, Merešš 4 (Jeftič 15, Hoferica 2, Podhorský 0)

Spišiaci sa konečne dočkali! Trvalo to síce 9 zápasov, ale zverenci Ericha Korfantu si včerajšiu 1. výhru v sezóne rozhodne zaslúžili. Odniesla si to favorizovaná Žilina, ktorá neubránila predovšetkým legionárov Alleyna s Maxwellom. Tí dali dohromady 46 z 94 bodov domácich.

BK Iskra Svit
69:106
(14:37, 22:26, 18:15, 15:28)
BK Inter Bratislava
TH: 18/13 - 8/6, Fauly: 17 - 18, Trojky: 4 - 12, Rozhodovali: Zubák, Karniš, Holländer

BK Iskra Svit:

Carr 25, Stuteville 10, Avramovič, Baldovský a Monček po 8 (Bizub 10, Findura a Ivan 0)

BK Inter Bratislava:

Ihring 24, Skinner 16, Alcegaire a Baťka po 12, Bulatovič 2 (Kozlík 14, Körner 11, Bubalo 7, Abrhám 6, Hlivák 2)

Víťazstvo oslavoval v sobotu po povinnostiach v pohárovej Európe aj bratislavský Inter. Svitu hrajúcemu bez svojho lídra Jalena Nesbitta nedali žltočierni už od začiatku žiadnu šancu. Dôležitá bola najmä 1. štvrtina, ktorú hostia vyhrali o priepastných 23 bodov. Inter je tak naďalej suverénným lídrom SBL.

BK Patrioti Levice
86:66
(23:20, 24:8, 23:23, 16:15)
BC Prievidza
TH: 19/14 - 14/10, Fauly: 19 - 21, Trojky: 12 - 10, Rozhodovali: Šarišský, Turčin, Sirocký

BK Patrioti Levice:

Hot a Krajčovič po 9, Bojanovský 8, Bachan 6, Perovič 5 (Hill 16, Žiak 13, Juríček 11, Kirves 9, Adámik, Danielič a Volárik 0)

BC Prievidza:

Durmo 15, Gačeša 14, Guillory 10, Johnson a Majerčák 0 (Jovanovič 15, Delič 10, Antoni 2, Mokráň 0)

10. kolo uzavrieme v Leviciach, ktoré si až nečakane hladko poradili s Prievidzou. Domáci Patrioti podali bezpochyby najlepší výkon v prebiehajúcej sezóne. Hornonitrania si naopak takmer celý zápas ani neškrtli a trápili sa hlavne v útoku. Na hre Levíc musíme vyzdvihnúť predovšetkým kolektívne poňatie, koncentráciu a tvrdú obranu.