Novinky - 21.11.2019 08:00

Bláznivé zápasy v Handlovej a v Spišskej Novej Vsi! Pri pohľade na štatistiky neuveríte vlastným očiam!!

Martin Pohanič Autor: Martin Pohanič | Zdroj: huste

V stredu mohli fanúšikovia basketbalu sledovať ďalšie tri strhujúce súboje. Kto sa tešil z výhry v Handlovej, Prievidzi a Spišskej Novej Vsi?

11. kolo, streda 20.11.2019, 18:00
MBK Handlová
87:96
(19:12, 23:17, 18:22, 22:31 - 5:14)
BK Iskra Svit
Najviac bodov: Halada 25, Mrviš 22, Mitrovič 15 - Nesbitt 22, Avramovič 21, Carr 18,

Náš súhrn začíname v Handlovej, kam zavítali basketbalisti Iskry Svit. Duel týchto súperov z dolnej polovice tabuľky by sa dal jednoducho zhrnúť aj rečou čísel. Veď zápas, kde má jeden tím 31 stratených lôpt (Handlová) a druhý úspešnosť streľby za 3 body 1/19 (Svit) sa naozaj často nevidí. Stretnutie plné paradoxov a neuveriteľných zlyhaní napokon lepšie zvládol Svit. Hostia, ktorí dali v 1. polčase len 29 bodov v posledných minútach zmazali až 10-bodové manko. V predĺžení potom dominovali pomerom 14:5.

BC Prievidza
74:84
(23:29, 17:17, 18:23, 16:15)
BKM Lučenec
BKM Lučenec
Najviac bodov: Durmo 22, Guillory 18, Gačeša 11 - Caffey 20, Dunne 19, Basabe 17

Pokračujeme v Prievidzi, ktorá hostila Lučenec. Tí, ktorí očakávali jednoznačný triumf domácich boli na omyle. Novohradčania” si totiž vyšliapli aj na strieborný tím z minulej sezóny a svojimi výkonmi neprestávajú udivovať. Aj včera ich za víťazstvom ťahal najmä najlepší strelec ligy, Američan Mike Caffey. Kouč Prievidze Tihomir Bujan naopak má po prehrách v Leviciach a teraz aj s Lučencom nad čím premýšľať.

11. kolo, streda 20.11.2019, 19:00
BK 04 AC LB Spiš. N. Ves
119:83
(30:17, 25:30, 37:20, 27:16)
MBK Rieker Komárno
Najviac bodov: Maxwell 40, Alleyn a Nottage po 18 - Bowman jr. 35, Williams 21, Djordjevič 13

V Spišskej Novej Vsi povzbudenej 1. výhrou v tomto ročníku to včera nemalo ľahké ani Komárno. Hosťom vonkoncom nepomohol ani fakt, že do duelu nastúpili len so 7 hráčmi na súpiske. Z nich dokonca do priebehu celého zápasu zasiahla len základná päťka bez jediného vystriedania. Aj preto niet divu, že si Spišiaci proti svojmu súperovi otvorili strelnicu a dali hneď 16 trojok. Individuálne štatistiky si vylepšil hlavne autor 40 bodov a 10 doskokov Evan Maxwell.