Novinky - 12.03.2020 15:43

Ďalší predčasný koniec sezóny. Šampióna nenájde ani SBL

Zdroj: huste.tv/basketliga.sk

Len pár hodín má rozhodnutie slovenského basketbalu o skrátení ženskej najvyššej súťaže, ktorá sa pre prestávku, spôsobenú koronavírusom, prehúpne priamo do semifinálovej fázy. Po ňom nasledoval ešte ráznejší verdikt o mužskej lige. Prvoradá je bezpečnosť a zdravie hráčov či fanúšikov, takže sezóna 2019/20 sa už nedohrá.

Informáciu priniesol web ligy, odvolávajúc sa na výsledok rokovaní samotných klubov so šéfom súťaže. "Situáciu na Slovensku nemožno podceňovať, práve naopak, s plnou vážnosťou k nej pristupujeme. Trend z posledných dní je jasný, po celej Európe sa predčasne ukončujú, respektíve na neurčito odkladajú súťaže, podujatia a ligové súťaže. Všetci sme hľadali riešenie, aby sme k tomuto kroku nepristúpili, no situácia s koronavírusom nabrala rýchly spád," cituje slová riaditeľa SBL Petra Mičudu spomenutý zdroj.

Dôvody sú teda veľmi podobné, na aké sa odvolala aj v stredu ukončená hokejová súťaž. V basketbale ostávalo do konca základnej časti päť kôl a suverénnym lídrom bol bratislavský Inter. Vyraďovacia časť mala podľa pôvodného harmonogramu započať 4. apríla. "Všetky aspekty sú v tomto prípade druhoradé, hlavná je bezpečnosť a zdravie všetkých. Aký to bude mať dopad na ligu, o tom je zatiaľ v tejto chvíli predčasné hovoriť,“ uzavrel svoje stanovisko Mičuda.