Novinky - 06.07.2020 22:51

Zaujímavý pokus Spišiakov, angažovali dvojmetrového rozohrávača

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/sita

Basketbalových rozohrávačov často v tíme rozoznáte už na pohľad. Keďže v náplni práce nemajú súboje pod košom či naťahovanie streleckých pokusov z krídel, môžu byť aj o niekoľko desiatok centimetrov nižší. Nie je to však striktné pravidlo a dôkaz budeme vídať v ročníku 2020/21 aj na slovenských palubovkách. Postaral sa o to BK 04 AC LB Spišská Nová Ves, ktorého rady dopĺňa Srb Milan Nikolić. Ten má rovné dva metre, no napriek tomu je jeho primárnou zápasovou úlohou rozohrávka.

"Vďaka svojej výške a zručnostiam môže hrávať na pozíciách 1-4 a dokáže skórovať rôznymi spôsobmi. Hľadali sme hráča ako je on, pretože máme teraz viacero možností v obrane aj v útoku. V Španielsku hrával v druhej lige a my veríme, že bude prínosom. Nikdy predtým som nehral s takto vysokým 'guardom', preto sa veľmi teším, že to vyskúšam túto sezónu," cituje klubový web Spišiakov trénera Tea Hojča, ktorý patrí medzi viaceré nové tváre v týchto radoch. Medzi sezónami ich doplnili viacerí členovia širšieho reprezentačného kádra a ambície môžu byť vďaka tomu o poznanie vyššie ako bolo minulosezónne ôsme miesto.

Nikolić má vo svojich 27 rokoch okrem Španielska skúsenosti aj z najvyššej srbskej súťaže. Naposledy hájil farby tímu Cáceres Patrimonio de la Humanidad na Pyrenejskom polostrove a mal priemer siedmich bodov na zápas. V novovyskladanej zostave dopĺňa mená ako Michal Baťka, Tomáš Mrviš alebo Michal Čekovský. "Som rád, že sme našli takéhoto univerzálneho Európana, ktorý má už čo-to odohraté. Verím, že so svojou výškou bude veľmi užitočný na oboch stranách ihriska. Dostali sme na neho len pozitívne ohlasy po hráčskej aj ľudskej stránke," hovorí na adresu srbského basketbalistu športový riaditeľ Michal Búza.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora