Novinky - 25.10.2020 11:04

VIDEO: Keď Prievidza vyhrá, tak to stojí zato!

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: huste.tv/basketliga

Basketbalisti odohrali všetky tri zápasy 8. kola SBL a všetky tri sme sledovali na HUSTE.tv. Vďaka basketliga.sk vám priblížime aj vyjadrenia zainteresovaných. 

8. kolo, sobota 24.10.2020, 16:00
BK Iskra Svit
BK Iskra Svit
84:94
BKM Lučenec
BKM Lučenec
TH: 26/15 - 20/15, Fauly: 20 - 27, Trojky: 5 - 7, Rozhodovali: Kúkelčík, Zubák, Uhrin

BK Iskra Svit:

Avramovič 29, Green a Parsons po 20, Andrews 4, Miladinovič 3 (Mokráň 6, Turza 2, Bizub 0)

BKM Lučenec:

Murray-Boyles 27, Hawkins 20, Brown 16, Anikienko 11, Rób. Rožánek 3 (Holloway jr. 10, Siládi 3, Jackuliak a Zorvan po 2)

Róbert Ištvánik, asistent trénera Svitu: "V prvom polčase sme viac-menej hrali to, na čo sme sa pripravovali, súperovi sme nedovolili hrať ich obvyklé veci. Druhá štvrtina už nebola až taká dobrá, ale napriek tomu sme do šatne išli s vedením. Tretia štvrtina nás zaskočila v miernej kríze, súper sa trošku rozbehol, ale nedá mi nespomenúť rozhodcov. Nikdy sme ich nehodnotili, ani nebol na to dôvod, ale to, čo predviedli, myslím, má s rovnakým metrom na jednu, aj druhú stranu veľmi málo spoločného a bolo by fajn, keby si nabudúce aj oni vstúpili do svedomia a neriešili situácie tak, ako v tomto zápase. Netvrdím, že zápas vyhrali Lučencu rozhodcovia, to v žiadnom prípade nie, ale chalanov tie momenty znervóznili natoľko, že v závere sme my ťažké strely nepremenili, ale Lučenec áno. Športovo gratulujeme súperovi k víťazstvu u nás, ale určite v ďalšom zápase budeme chcieť vyhrať."

Ján Drobný, prezident Svitu: "Za 10 rokov vo funkcii prezidenta tohto klubu, som nevidel takto hrubo ovplyvnený zápas v náš neprospech."

Dominic Green, hráč Svitu: „V prvom polčase sme hrali veľmi dobre, mali sme výbornú defenzívu, ale v druhom polčase sme začali zlyhávať, prestali sme hrať v defenzíve, vďaka čomu Lučenec dával ľahké koše a nazbieral veľa bodov. Snažili sme sa stále hrať tvrdo, ale nestačilo to. Mrzí ma, že sme tento zápas nezvládli, keďže sme ho mali veľmi dobre rozbehnuté.“

Peter Jankovič, tréner Lučenca: "Mrzí ma hlavne začiatok zápasu, ktorý sme nezvladli. Neplnili sme to, na čom sme sa dohodli, dostali sme za prvý polčas 49 bodov, čo je extrémne veľa, ale myslím si, že v druhom polčase sme sa zomkli, začali sme dobre brániť, začali sme hrať rozumnejšie v útoku. Som rád, že sme tento zápas zvládli po posledných nevydarených zápasoch, a že sme dokázali otočiť tak ťažký zápas, proti tak silnému superovi."

James Murray-Boyles, hráč Lučenca: "Prišli sme tu vyhrať, keďže v posledných zápasoch sa nám veľmi nedarilo. Začali sme hrať bez energie, ale snažili sme sa dohnať vedenie Svitu už v prvom polčase, ale podarilo sa nám to až v závere. Veľmi sme túžili po víťazstve a som rád, že aj vďaka mojim strelám v posledných minútach, sa nám to napokon podarilo.“

8. kolo, sobota 24.10.2020, 18:00
BC Prievidza
BC Prievidza
76:75
BK Patrioti Levice
BK Patrioti Levice
TH: 17/12 - 9/7, Fauly: 15 - 18, Trojky: 10 - 8, Rozhodovali: Tomašovič, Margala, Lamoš

BC Prievidza:

Wade-Chatman 20, Bojanovský 16, Krajčovič 12, Vrkič 11, Abrhám 3 (Černokojev 8, Juríček 5, Bachan a Chaban 0)

BK Patrioti Levice:

Vašl 22, Majerčák 16, Bjeletič 10, Robertin 8, Louiserre 4 (Seljaas 12, Kincel a Pasovský po 2, Lukáč 0)

Maroš Helmecy, tréner Prievidze: "Gratulujem hráčom, ktorí zostali sústredení a udržali energiu celých 40 minút. Aj keď sme prehrávali dvojciferným rozdielom, nezlomili sme sa a vrátili sme sa naspäť do hry. Opäť sme ukázali niečo z našich schopností, ale v stredu máme ťažký zápas v Lučenci. Stojíme pevne na zemi. Teraz môžeme oslavovať, ale od pondelka sa ideme pripravovať na nasledujúci duel."

Dragan Bjeletič, hráč Prievidze: "Mali sme väčšiu túžbu po víťazstve, čo sme ukázali aj na ihrisku. Na tréningoch robíme progres a tvrdo pracujeme, čo sa prejavuje aj na palubovke a to je dôležité.“

Michal Madzin, tréner Levíc: "Gratulujem Prievidzi k víťazstvu. Bol to pre nás smolný zápas. Mali sme si postrážiť vedenie, ktoré sme mali, čo sa nám nepodarilo. Koncovka bola hop alebo trop a tentokrát to vyšlo Prievidzi.“

Viktor Juríček, hráč Levíc: "Ešte stále sa hľadáme. Máme si toho veľa čo povedať. Musíme prísť ako tím na svoju identitu a zlepšovať sa do ďalších zápasov."

8. kolo, sobota 24.10.2020, 18:00
BK 04 AC LB Spiš. N. Ves
BK 04 AC LB Spiš. N. Ves
80:50
BK Inter Bratislava
BK Inter Bratislava
TH: 14/10 - 12/10, Fauly: 16 - 14, Trojky: 6 - 4, Rozhodovali: Šarišský, Karniš, Karnay

BK 04 AC LB Spiš. N. Ves:

Spencer 14, Garrett 10, Antoni a Baťka po 8, Nikolič 6 (Čekovský a Stevanovič po 10, Krajňák a Židzik po 6, Hasaj 2, Javorský a Mrviš 0)

BK Inter Bratislava:

Lopez 9, Körner 8, Musil 4, Fusek 2, M. Malovec 0 (Beručka 14, Koller a T. Malovec po 4, Borodovčák 3, Galata 2, Boros a Randuška 0)

Teo Hojč, tréner Spišských Rytierov: "Som veľmi rád, že chlapci takmer do bodky splnili to, čo sme si povedali pred zápasom. Vedeli sme o silných stránkach Interu a podarilo sa nám ich eliminovať, za čo chlapcom patrí vďaka. Pohľad na tabuľku je síce pekný, ale musíme zostať nohami pevne na zemi, liga sa ešte len rozbehla. Musíme zostať hlavne koncentrovaní, nesmieme lietať v oblakoch a aj naďalej tvrdo pracovať."

Michal Čekovský, hráč Spišských Rytierov: "Snažili sme sa dodržiavať to, na čom sme sa pred zápasom dohodli. Eliminovali sme Lopeza, nedovolili sme mu tvoriť hru, čo bol jeden z našich hlavných zámerov. Celkovo sme podali jeden výborný tímový výkon, ak hrá dobre tím a šliape to, tak potom sa hrá oveľa lepšie. Teraz musíme dobre zregenerovať a poctivo sa pripraviť na Handlovú."

Alberto Blanco Vila, tréner Interu: "Chcem pogratulovať súperovi, myslím si, že toto je najlepší tím ligy a dokázal to. Domáci boli agresívni hlavne v obrane, doslova nás ňou vystrašili a my sme proste nemohli hrať. V niektorých momentoch to vyzeralo, ako by hral juniorský tím proti seniorskému. Musíme sa z tejto prehry poučiť, trénovať a ísť ďalej."

Richard Körner, hráč Interu: "Nech si hovorí kto chce, čo chce, Spišská má najkvalitnejší káder v lige. Mali nás naskautovaných, vedeli o našich signáloch. My sme neboli fyzicky, ani mentálne pripravení na tento zápas, nevedeli sme nájsť recept na ich výbornú hru. Gratulujem im k výhre."

Tomáš Magáth

Tomáš Magáth

Viac článkov od autora