Novinky - 11.11.2020 15:14

HUSTE.tv dnes bez basketbalu, koronavírus v kádri Spišiakov i Svitu

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: sita/huste.tv

Výskyt koronavírusu v jednotlivých kluboch mužskej basketbalovej SBL skresal pôvodný stredajší program na jediný duel, napokon sa však ani v Spišskej Novej Vsi hrať nebude.

Ochorenie COVID-19 totiž potvrdili aj v kabíne aktuálneho lídra tabuľky, ktorý mal privítať hráčov Lučenca. Ako informuje oficiálny web súťaže, v pôvodnom termíne sa tak neodohrá žiadny duel 12. a 13. kola Slovenskej basketbalovej ligy.

Koronavírus v šatni Spišiakov potvrdili počas tradičného testovania pred každým ligovým zápasom. "V utorok sme počas testovania mali pozitívny nález, čo by nebol až taký problém, no počas niekoľkých hodín nám ďalší dvaja členovia tímu hlásili príznaky. Po konzultácii s Regionálnym úradom verejného zdravotníctva a po dohode s Lučencom, ktorý nám vyšiel v ústrety, zvíťazil zdravý rozum a zápas sme odložili,“ povedal manažér tímu Michal Búza pre web basketliga.sk.

Okrem duelu proti Lučencu museli Spišskí Rytieri odložiť aj nastávajúce súboje proti Prievidzi a Interu Bratislava, ich termíny zatiaľ nie sú známe.

Tomáš Magáth

Tomáš Magáth

Viac článkov od autora