Novinky - 17.12.2020 10:47

Rytieri a Patrioti víťazne, Prievidza odkladá zápasy

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: huste.tv/basketliga

Basketbalisti Prievidze svoje najbližšie zápasy nútene prekladajú, a tak sa v stredu hrali len dva zápasy. Samozrejme, pred kamerami HUSTE.tv.

12. kolo, streda 16.12.2020, 18:00
BK 04 AC LB Spiš. N. Ves
BK 04 AC LB Spiš. N. Ves
86:61
BKM Lučenec
BKM Lučenec
TH: 11/6 - 25/16, Fauly: 20 - 14, Trojky: 11 - 5, Rozhodovali: Šarišský, Karniš, Perečinský

BK 04 AC LB Spiš. N. Ves:

Stevanovič 15, Baťka 14, Nikolič 13, Garrett 9, Spencer 5 (Krajňák 9, Antoni 7, Čekovský 6, Mrviš 3, Hasaj, Javorský a Židzik 0)

BKM Lučenec:

Rób. Rožánek 15, Holloway jr. 7, Murray-Boyles 6, Hawkins a Zorvan 0 (Brown 14, Anikienko 8, Jackuliak 7, Rich. Rožánek a Siládi po 2, Grenda a Suja 0)

Teo Hojč, tréner Rytierov: "Myslím si, že hlavne v prvom polčase sme podali veľmi dobrý výkon a veľmi kvalitnému súperovi sme hlavne vďaka veľkej energii v obrane, toho veľa nedovolili. Trochu sme následne poľavili v tretej štvrtine, no napokon sme to zvládli a zaslúžene dominovali. Chcem sa poďakovať mojim spolupracovníkom Erichovi Korfantovi, Radovi Karabínovi a Alexandrovi Augustínovi za to, že držíme spolu a že mi pomáhajú v tejto ťažkej dobe."

Tomáš Mrviš, hráč Rytierov: "Som rád, že sme dokázali takto dominovať. Išla z nás energia, žila lavička, hlavne v prvom polčase sme hrali výborne v obrane, mali sme to dobre prečítané a naskautované. Som rád, že sa vraciame do pohody a do formy, verím v potenciál tohto družstva, dokážeme byť ešte lepší."

Peter Jankovič, tréner Lučenca: "Domáci na nás vybehli a myslím si, že už po prvej štvrtine bolo rozhodnuté. Rozhodla energia, ktorú mali Spišiaci niekde úplne inde ako my, navyše nám to nepadalo. V druhom polčase si to domáci už skúsene postrážili a napokon zaslúžene zvíťazili, blahoželám im."

13. kolo, streda 16.12.2020, 18:00
MBK Handlová
MBK Handlová
79:87
BK Patrioti Levice
BK Patrioti Levice
TH: 8/6 - 24/20, Fauly: 20 - 16, Trojky: 13 - 7, Rozhodovali: Zubák, Doušek, Hudec

MBK Handlová:

Zečevič 19, Jašš 11, Hlivák 9, Krčmárik 6, Vicentič 4 (Jankovič 15, Mátych 9, Rakočevič 6, Dolník a Stehlík 0)

BK Patrioti Levice:

Bojanovský 19, Wade-Chatman 15, Abrhám 13, Juríček 12, Krajčovič 9 (Černokojev 9, Danielič 6, Volárik 4)

Danilo Rakočevič, tréner Handlovej: "V prvom polčase sme totálne začali bez energie. Až v polčasovej prestávke sme si uvedomili, že sme nastúpili už do ďalšieho stretnutia a s herným prejavom proti Prievidzi sa nemôžeme donekonečna uspokojovať. V druhej polovici sme konečne začali hrať basketbal a myslím si, že s výkonom po zmene strán môžeme byť spokojní."

Saša Jankovič, hráč Handlovej: "Odohrali sme nesmierne náročné stretnutie s vedúcim tímom tabuľky. Išlo už o štvrtý zápas v priebehu týždňa a úbytok síl sme na ihrisku cítili. Myslím si, že Levičania rozhodli o svojom víťazstve už v prvej štvrtine, ktorú sme prehrali o 16 bodov. V tejto fáze sme neuposlúchli pokyny trénera, čo sa neskôr ukázalo ako kameň úrazu. Keď pustíme tak kvalitného súpera do dvadsaťbodového vedenia, už sa iba veľmi ťažko doťahujeme. Napriek tomu sme dali do druhého polčasu srdce, bojovnosť a energiu. Podarilo sa nám vrátiť do zápasu, keď sme sa dotiahli na štyri body. V samom závere ale prišlo niekoľko zlých rozhodnutí a výsledok sa nám už zvrátiť nepodarilo."

Michal Madzin, tréner Levíc: "Klobúk dole pred energiou, akú do zápasu domáci vložili. V druhom polčase nám robili veľké problémy a vďaka ťažkým, no úspešným strelám sa z 20-bodového manka dokázali vrátiť do zápasu. Som strašne rád, že sa nám podarilo tento triumf udržať a už sa musíme pozerať na zápasy, ktoré sú pred nami."

Šimon Krajčovič, hráč Levíc: "Vedeli sme, že to v Handlovej nebude jednoduché a že domáci vybehnú na domácej palubovke s veľkou energiou. V prvom polčase s

Tomáš Magáth

Tomáš Magáth

Viac článkov od autora