Novinky - 22.12.2020 10:30

Vianočné zápasy na východe už dnes

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: basketliga.sk

Pred vianočnými sviatkami sa odohrá ešte nekompletné 22. kolo SBL, v oboch prípadoch sa bude hrať na východe. O pokračovanie víťaznej série si to rozdajú Spišskí Rytieri s Interom Bratislava. Vo Svite to bude súboj tabuľkových susedov, pod Tatry pricestuje Lučenec. 

Spišskí Rytieri - Inter Bratislava LIVE na HUSTE.tv  22. kolo (utorok 22. decembra o 18.00 h):

K zápasu: Spišiaci majú ešte pred sviatkami šancu, aby sa bodovo dotiahli na čelo súťaže, ktoré okupujú Levice. K tomu je však potrebné zvládnuť domáci duel s Interom Bratislava. "Novovešťania" už poslali do minulosti problémy po vynútenej prestávke, zverenci trénera Tea Hojča opäť naberajú silnú fazónu. Tú dokumentovali počas víkendu celkom hladkým triumfom nad Lučencom (81:61). Rytieri len v jednom prípade zatiaľ pustili "perie" vo svojej hale, teraz budú bojovať o tretie víťazstvo za sebou. "Inter po zmene trénera zmenil aj taktiku a zdá sa, že to pomohlo. Určite nás nečaká ľahký zápas, musíme byť koncentrovaní, veď hostia majú veľmi silnú základnú päťku, ktorú tvoria kvalitní hráči, ktorých však chceme eliminovať. Pokúsime sa nadviazať na výkon proti Lučencu, verím, že sa nám podarí uspieť našim basketbalom," povedal asistent trénera Spišskej Novej Vsi Erich Korfanta.

Lenže rovnako o tretiu výhru v rade idú bojovať aj "žlto-čierni". Pod taktovkou skúseného kouča Olega Meleščenka to na palubovke vyzerá úplne inak, čo sa v pozitívnom duchu odzrdkadľuje na výsledkoch. Bratislavský celok sa vracia do zápasového diania po 10 dňoch, čo môže byť výhoda, ale aj nevýhoda. Naposledy uspeli doma proti Svitu (104:89), čo im určite zdvihlo sebavedomie. "Ideme na východ k súperovi, ktorý sa s Levicami bije o prvú priečku. Očakávame ťažký zápas, ale vyrovnaný. Musíme hrať koncentrovane po celý čas a štyridsať minút musíme vydržať ich nápor, pretože naposledy nás dlho pressovali a chvíľami sme mali problém dostať sa na útočnú polovicu ihriska. Musíme sa vyvarovať zbytočných chýb, ľahkých strát a premieňať naše šance. No najmä, musíme hrať dobrú obranu. Musíme súperovi ukázať, čo si môže dovoliť a čo nie a takto korigovať vývoj. Necestujeme na východ s tým, že ideme len odohrať zápas, ale chceme urobiť dobrý výsledok," vyhlásil krídelník Interu Jaroslav Musil.

Kto píska: Anton Šarišský, Tomáš Doušek, Mária Donovalová

Komenátor: Martin Pohanič

Na čo sa zamerať: Určite zaujímavý bude súboj rozohrávačov, ktorí patria k ligovej špičke. Na strane domáceho tímu je to Delano Spencer, u hostí je reč o Lautarovi Lopezovi. Kto bude mať väčší impact na svoj tím?

Iskra Svit - BKM Lučenec LIVE na HUSTE.tv  22. kolo (utorok 22. decembra o 18.00 h):

K zápasu: Pod Tatrami to bude opäť raz atraktívny súboj, proti sebe sa postavia tabuľkoví susedia. Svit ide do tohto duelu povzbudený veľkým triumfom nad lídrom súťaže, Levicami (93:83), ktorým uťali ich 9-zápasovú víťaznú sériu. "Medvede" tak môžu pokračovať v stíhačke, ktorej cieľ je jasný - dotiahnuť sa na najlepšie trio ligy. A práve prípadné víťazstvo nad Lučencom ich môže opäť o čosi viac priblížiť k tejto méte. "Po krátkej pauze nás doma čaká ďalší veľmi náročný duel proti Lučencu. S týmto tímom sme v tejto sezóne už dvakrát prehrali, takže o motiváciu máme postarané. Vieme o ich silných stránkach a je len na nás, aby sme ich zastavili. Budeme bojovať od začiatku do konca a verím, že môžeme byť úspešní," uviedol asistent tréner Svitu Róbert Ištvánik.

"Novohradčania" však neplánujú lacno predať svoju kožu, oni sami totiž budú hrať o to, aby si nenechali výraznejšie ujsť Spišských Rytierov a Levice. V sobotu si s veľkým prehľadom brali body z hornej Nitry, v Handlovej uspeli po výsledku 78:57. Ako jeden z mála tímov v SBL si tak držia na palubovkách súperov pozitívnu bilanciu, čo plánujú určite dodržať aj v Iskra aréne. "V ďalšom kole sa predstavíme na horúcej palubovke Svitu. Svit v poslednom kole ukázal, že sú veľmi silný tím a preto nás nečaká nič jednoduché. Verím, že dokážeme nadviazať na výkon z posledného zápasu a pridať aj niečo navyše," vyjadril sa kouč Lučenca Peter Jankovič.

Kto píska: Zdenko Zubák, Peter Karniš, Róbert Cibulka

Komenátor: Peter Klimašovský

Na čo sa zamerať: Sledovať sa oplatí individuálne výkony, o ktoré nebude núdza na oboch stranách. Vo Svite je to tradične zahraničné kvarteto Saša Avramovič, Dominic Green, Daquaise Andrews a De'Sean Parsons. Na hosťujúcej súpiske je to o Róbertovi Rožánkovi, Jamesovi Murray-Boylesovi, Dominiquovi Hawkisovi a Mikeovi Hollowayovi jr.

Tomáš Magáth

Tomáš Magáth

Viac článkov od autora