Novinky - 27.02.2021 19:38

Derby! Spišskí Rytieri nestačili na Iskru Svit

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: HUSTE.tv

Východniarske derby sa v rámci 32. kola Niké SBL stalo záležitosťou Iskry Svit, ktorá triumfovala na palubovke Spišských Rytierov.

32. kolo, sobota 27.02.2021, 18:00
BK 04 AC LB Spiš. N. Ves
BK 04 AC LB Spiš. N. Ves
65:71
(22:16, 17:20, 16:16, 10:19)
BK Iskra Svit
BK Iskra Svit
TH: 18/9 - 15/11, Fauly: 14 - 23, Trojky: 8 - 8, Rozhodovali: Zubák, Karniš, Doušek

BK 04 AC LB Spiš. N. Ves:

Stevanovič 17, Nikolič 16, Baťka 10, Spencer 6, Antoni 4 (Mrviš 9, Krajňák 3, Židzik 0)

BK Iskra Svit:

Baker 13, Green a Mokráň po 9, Baldovský 6, Andrews 3 (Parsons 24, Miladinovič 4, Turza 3, Horváth 0)

Erich Korfanta, asistent trénera Rytierov: "Do zápasu sme vstúpili s dobrou energiou, boli sme aktívni na doskoku, veď sme ich preskákali 51 -35, čo je výborné číslo. Hostia však špecifickým poňatím hry, ktorý je založený na rýchlosti a individuálnej kvalite jedna na jedna, nám dokázali konkurovať a postupne vyrovnali deficit, ktorý stratili na doskokoch. Navyše sme stratili 25 lôpt, čo je veľa aj na tri zápasy. Ukázalo sa, ako dôležitý je v súčasnom basketbale prvý rozohrávač, absencia Ihringa bola citeľná, veríme, že ho dáme čím skôr dohromady, čaká nás brutálne náročné vyvrcholenie základnej časti, musíme sa na to pripraviť a bojovať ďalej."

Delano Spencer, hráč Rytierov: "Bol to ťažký zápas, myslím si, že súper hral epšie ako my. Musíme sa odraziť späť, držať spolu a do ďalších zápasov musíme ísť s lepšou energiou. S tímom musíme rozobrať tento zápas a pokračovať v tréningu. Prehrali sme, ale budeme naďalej bojovať a zlepšovať sa. Je to iba jeden zápas, musíme sa poučiť z našich chýb a pokračovať."

Róbert Ištvánik, tréner Svitu: "Na začiatku sme zistili, že domáci nastúpia bez Ihringa i Čekovského, my sme prišli bez Avramoviča a zapojili sme do hry, a myslím si, že celkom úspešne nového hráča Bakera. Konečne sme predviedli kvalitnú defenzívu, z čoho sa nesmierne teším. Takto by sme v obrane chceli hrať častejšie, teraz to vyšlo, chalani dreli. Na oboch stranách dosť kolabovala streľba, preto sa rozhodlo v obrane, v ktorej sme to zvýšenou agresivitou napokon pretlačili na našu stranu."

Stanislav Baldovský, hráč Svitu: "Rozhodla bojovnosť a asi to, že sme chceli viac vyhrať. Padli nám v poslednej štvrtine dve dôležité a ťažké Bakerove trojky, ale o tom je basketbal. Domácim citeľne chýbala dvojica Ihring – Čekovský, zápas by mal úplne iný priebeh, ak by nastúpili. Som však rád, že celý tím bojoval. Strelecky sme sa síce trápili, no vykompenzovali sme si to výbornou defenzívou, kde sme zápas poctivo oddreli."

Tomáš Magáth

Tomáš Magáth

Viac článkov od autora