Novinky - 27.02.2021 22:15

Dvojitá výhra! Prievidza zdolala Handlovú

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: huste.tv/basketliga

Dvojnásobná radosť pre Prievidzu, nielenže získala mimoriadne dôležité body v hornonitrianskom derby s Handlovou, ale zároveň si vybojovala postup aj do semifinále Slovenského pohára.

32. kolo, sobota 27.02.2021, 20:00
BC Prievidza
BC Prievidza
95:76
(37:20, 18:23, 20:25, 20:8)
MBK Handlová
MBK Handlová
TH: 25/20 - 26/20, Fauly: 24 - 29, Trojky: 15 - 6, Rozhodovali: Ženiš, Kúkelčík, Kurpaš

BC Prievidza:

Majerčák a Sitton po 26, Bjeletič 14, Vašl 11, Pasovský 0 (Robertin 7, Matuška 6, Louiserre 4, Kincel 1, Bakoš, Kielar a Lukáč 0)

MBK Handlová:

Bulatovič 16, Rakočevič 15, Zečevič 12, Hawtorne 10, Jašš 4 (Bolek, Jankovič a Vicentič po 5, Hlivák a Krčmárik po 2, Dolník 0)

Maroš Helmecy, tréner Prievidze: „Skvelý zápas. Vyhrali sme, čo je pre nás veľmi dôležité. O to viac, že zápas sa v podstate rátal za dva, keďže išlo aj o postup v Slovenskom pohári. Chalani ukázali charakter. Začali s veľkou energiou, čo dokazuje aj 37 bodov v prvej štvrtine. Potom sme trochu padli, lebo je normálne, že nám nemôže padať celý zápas. Myslím si, že každý, kto vybehol na ihrisko, tímu pomohol. Hráčom patrí veľká vďaka za predvedený výkon a verím tomu, že sa budeme sa snažiť hrať s takouto energiou aj naďalej."

Matej Majerčák, hráč Prievidze: „Víťazstvo je veľmi dôležité, vedeli sme, o čo hráme. V prvom rade, kvalifikovali sme sa na Final Four Slovenského pohára, čo považujem za úspech a získali sme aj dosť dôležité body do tabuľky, keďže práve s Handlovou bojujeme o play off. Myslím si, že od začiatku sme na súpera vybehli s väčšou energiou a vytvorili sme si náskok, ktorý sa nám podarilo udržať. Bojovali sme ako tím a nezlomili sme sa, aj keď sa Handlová doťahovala. Myslím si, že rozhodol začiatok, po ktorom sme si začali veriť, byť uvoľnení a už to išlo samé.“

Danilo Rakočevič, tréner Handlovej: „Tento zápas sa dá zhodnotiť veľmi jednoducho, lebo ukázal, prečo sme poslední v tabuľke. Rozhodlo, že nemáme charakter hrať takéto zápasy. Môžeme hrať len zápasy, kde nie sme favoriti a kde sa nehrá o nič. Vtedy sme v pohode a vtedy aj môžeme vyhrať. Zápasy tohto typu ale vyhrať nemôžeme."

Saša Jankovič, hráč Handlovej: „Dôvod prehry môžeme hľadať v prvej štvrtine, Prievidzi sme dovolili rozstrieľať sa. Hrali výborne, na čo sme nenašli vôbec odpoveď. Keď prehrávate takmer o 20 bodov, tak veľmi ťažko sa doťahuje. Snažili sme sa, ale Prievidza bola lepším tímom a gratulujem jej k výhre."

Tomáš Magáth

Tomáš Magáth

Viac článkov od autora