Novinky - 16.03.2021 20:03

VIDEO: MBK Handlová - BK Inter Bratislava

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: Huste.tv

V dohrávke 33. kola Niké Slovenskej basketbalovej ligy išlo o veľa, Handlová potrebovala nutne naplno zabodovať, aby ešte živila šance na play off. Taký istý cieľ mal aj Inter Bratislava, ktorý bojoval o udržanie tretej priečky. Duel pre vás komentoval Pavol Pindják.

33. kolo, utorok 16.03.2021, 18:00
MBK Handlová
MBK Handlová
79:63
(16:13, 20:22, 19:7, 24:21)
BK Inter Bratislava
BK Inter Bratislava
TH: 15/13 - 17/11, Fauly: 25 - 18, Trojky: 6 - 6, Rozhodovali: Zubák, Šarišský, Sirocký

MBK Handlová:

Zečevič 20, Bulatovič 13, Jašš 5, Bolek 4, Vicentič 2 (Rakočevič 16, Hlivák 9, Hawthorne 6, Dolník 4, Krčmárik 0)

BK Inter Bratislava:

Fusek 18, Beručka a Körner po 12, Lopez 11, T. Malovec 6 (Shelton 3, Musil 1, Koller a M. Malovec 0)

Saša Jankovič, asistent trénera Handlovej: “Myslím si, že sme predviedli najlepší výkon v sezóne. Od prvej sekundy sme hrali maximálne koncentrovane a agresívne. Uvedomovali sme si, že stále bojujeme o play off a za tento výkon som na spoluhráčov nesmierne hrdý. Hrali sme ako tím a bili sme sa o každú loptu. Do konca sezóny už nezostáva veľa zápasov, no my to nevzdávame a pokiaľ tu ešte je nádej na play off, tak urobíme všetko pre to, aby sme sa doň dostali.”

Aleksandar Zečevič, hráč Handlovej: “Podľa môjho názoru sme odohrali najlepší zápas sezóny. Bojovali sme o každú loptu a najdôležitejšie bolo, že sme na slovo plnili pokyny trénera. Vďaka tomu sme zaslúžene zvíťazili.”

Oleg Meleščenko, tréner Interu: “Domácim gratulujem k dôležitému víťazstvu. Náš herný prejav je jedna veľká hanba. V posledných troch zápasoch to bol z našej strany len výlet, z ktorého sa vraciame so sklonenými hlavami. Handlová nám jasne ukázala, kam v súčasnosti patríme. Máme mladý tím a potvrdilo sa, že mentálne fungujeme, len keď sa nám darí. Vtedy dokážeme zdolať kohokoľvek. Akonáhle sa dariť prestane a súper na nás zatlačí, z palubovky úplne odídeme, pretože nám chýba hlava a bojovnosť. Prehra, pri ktorej hráči bojujú, nie je taká potupa, ako prehra bez energie a chuti. Chcem sa ospravedlniť našim fanúšikom za hanbu, ktorú predvádzame.”

Richard Körner, hráč Interu: “Handlovej gratulujem k zaslúženému víťazstvu. V poslednom týždni predvádzame katastrofálny basketbal a na palubovke sme úplne stratení. Je najvyšší čas, aby sme sa našli a vrátili k nedávnym výkonom.”

Tomáš Magáth

Tomáš Magáth

Viac článkov od autora