Novinky - 08.04.2021 07:11

Levice víťazom základnej časti Niké SBL

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: basketliga/huste.tv

Dohrávkové kolo Niké SBL prinieslo samé zaujímavé veci. Levice zlomili kliatbu v Prievidzi a zároveň sa stali už istým víťazom základnej časti Niké SBL. Spišskí Rytieri totiž nečakane zaváhali v Handlovej. Aby toho nebolo málo, tak Svit po viac ako 9 rokoch vyhrali na Interi.

22. kolo, streda 07.04.2021, 18:00
BC Prievidza
BC Prievidza
78:80
(23:16, 28:17, 7:23, 20:24)
BK Patrioti Levice
BK Patrioti Levice
TH: 9/8 - 15/12, Fauly: 17 - 14, Trojky: 14 - 8, Rozhodovali: Zubák, Doušek, Gacík

BC Prievidza:

Bjeletič 23, Vašl 17, Majerčák 9, Louiserre a Sitton po 8 (Lukáč 6, Kincel 4, Matuška 3)

BK Patrioti Levice:

Wade-Chatman 25, Bojanovský a Krajčovič po 14, Abrhám 10, McCallum 8 (Juríček 9, Bachan, Černokojev, Danielič a Volárik 0)

Maroš Helmecy, tréner Prievidze: "V prvom rade chcem pogratulovať Leviciam, ktoré ukázali, prečo vyhrali základnú časť. My sme začali skvele. Hrali sme rýchlo, limitovali sme straty a posúvali sme si loptu, z čoho sme následne aj premenili strely. V druhom polčase sme sa ako keby uspokojili, a to napriek tomu, že sme si v šatni prízvukovali, že ešte nie je koniec a musíme si dať pozor. Levice nám ukázali, ako sa hrá basketbal a verím tomu, že sa pred play off z tohto zápasu poučíme. Je to len na nás."

Matej Majerčák, hráč Prievidze: „V tomto zápase sme ukázali družstvo dvoch tvárí. V prvom polčase sme hrali tak, ako si to predstavujeme. Boli sme uvoľnení, posúvali si loptu a hrali dobre v obrane. Tretia štvrtina bola diametrálne odlišná. Súpera sme nedokázali zastaviť v obrane a v útoku sme nič nevymysleli. Na konci sa usmialo šťastie na Levice. Asi sme už nemali sily zvrátiť zápas na našu stranu.“

Michal Madzin, tréner Patriotov: „Som rád, že sme zareagovali na našu hru v prvom polčase tým, ako sme vyzerali v druhom polčase. To, že sme vyhrali, je bonus, ale teší ma prejav, ktorý sme v druhom polčase ukázali v obrane a v útoku. To, ako sa to celé vyvinulo, že sme víťazi základnej časti, je pre nás ďalší bonus. Dôležité je, že sme si dokázali, ako vieme hrať.“

Viktor Juríček, hráč Levíc: „Po katastrofálnom prvom polčase sme sa zobudili a zabrali hlavne v obrane. Z toho sa nám hralo ľahšie aj v útoku a konečne sme po 8 rokoch vyhrali v Prievidzi.“

34. kolo, streda 07.04.2021, 18:00
BK Inter Bratislava
BK Inter Bratislava
78:83
(17:13, 26:25, 13:20, 22:25)
BK Iskra Svit
BK Iskra Svit
TH: 17/11 - 22/13, Fauly: 22 - 21, Trojky: 7 - 8, Rozhodovali: Ženiš, Uhrin, Ribakovs

BK Inter Bratislava:

Beručka 22, Körner a M. Malovec po 11, Lopez 10, Fusek 8 (Shelton 12, Galata a Randuška po 2, T. Malovec 0)

BK Iskra Svit:

Baker 16, Green 12, Mokráň 10, Andrews 2, Baldovský 0 (Avramovič 24, Parsons 19, Horváth a Turza 0)

Oleg Meleščenko, tréner Interu: "Aspoň sme bojovali a ukázali sme, že môžeme hrať a môžeme sa vrátiť. Teraz je len na nás, ako sa k tomu postavíme v poslednom zápase. My sa v podstate pripravujeme na play off. Jediné, čo si želám, je, aby by sme boli všetci zdraví, takže to by nám pomohlo. Budeme realisti a vieme, že sme hrali svoje maximum a budeme sa o to snažiť aj naďalej. Sme ako keby hendikepovaní, stačí nám niekoho stratiť a je to pre nás veľký problém. Musíme vymyslieť niečo, ako by sme to kompenzovali. Musíme makať a pokračovať aj naďalej."

Richard Körner, hráč Interu: "Zápas sme si prehrali sami. Mali sme veľa lacných košov, ktoré sme mali premeniť niekedy v tretej štvrtine. To sme pozahadzovali. Na konci sme sa ešte snažili zápas zvrátiť, ale pri toľkých nedaných strelách, sa ťažko ten zápas otáča."

Róbert Ištvánik, tréner Svitu: "Vedeli sme, že nás čaká extrémne ťažký zápas, aj v podstate kvôli tomu, že to bol priamy súboj o lepšie postavenie pred play off. Vedeli sme, že ak chceme pomýšľať na tretie miesto, tak to určite musíme vyhrať. O motiváciu sme teda mali postarané, nakoľko s Interom sme mali bilanciu 2-3, ale doma sme ukázali, že s nimi vieme hrať. Neriešili sme úplne dobre všetky situácie, najmä v prvom polčase nám toho veľa vypadlo, hrali sme trocha zbrklo. V druhom polčase sme pritlačili v obrane a ukázali sme, že ju máme vážne dobrú, aj keď samozrejme s nejakými chybičkami. Musíme popracovať ešte trochu viac na postupnom útoku, aby keď dobre bránime, sme si to nepokazili vlastnými stratami neposielali súpera znova do laufu. Ak budeme pracovať na obrane a zlepšíme ten postupný útok, tak sa budeme veľmi tešiť na play off. Chceme si užiť posledný zápas a určite ho chceme vyhrať."

De'Sean Parsons, hráč Svitu: "Bol to ťažký zápas, cesta bola dlhá, bolo potrebné sa poriadne zahrať. Inter má vynikajúce družstvo, výborne hrá doma a majú skvelého kouča. Museli sme zabrať v obrane, nedali sme, ako dávame obvykle okolo 90 bodov, ale o všetkom rozhodla obrana. Doskoky a to, že sme zastavili súpera, keď to bolo potrebné, to rozhodlo."

37. kolo, streda 07.04.2021, 18:00
MBK Handlová
MBK Handlová
101:94
(28:22, 20:25, 32:22, 21:25)
BK 04 AC LB Spiš. N. Ves
BK 04 AC LB Spiš. N. Ves
TH: 25/20 - 20/16, Fauly: 22 - 22, Trojky: 15 - 10, Rozhodovali: Fuska, Šarišský, Kurpaš

MBK Handlová:

Rakočevič 21, Bulatovič 18, Vicentič 16, Bolek 13, Jankovič 4 (Hawthorne 17, Dolník a Hlivák po 6, Krčmárik 0)

BK 04 AC LB Spiš. N. Ves:

Nikolič 18, Antoni 15, Baťka 14, Ihring 5, Spencer 2 (Mrviš 21, Čekovský 10, Krajňák 5, Hasaj a Židzik po 2)

Danilo Rakočevič, tréner Handlovej: “Teší ma, že sme sa rozlúčili s domácou palubovkou víťazstvom. Ďakujem svojim chlapcom za motiváciu, aj napriek tomu, že už nemôžeme postúpiť do play off. Každý, kto vybehol na palubovku, odovzdal na nej všetko. Preto dávam pred svojimi zverencami klobúk dole. Podľa môjho názoru sme si toto víťazstvo zaslúžili.”

Lukáš Bolek, hráč Handlovej: “Sme veľmi radi, že sa nám podarilo v poslednom domácom zápase zvíťaziť. Aj napriek tomu, že v tomto zápase o nič nešlo, dali sme do neho všetko. Otvorili sme ho dobre a držali sme taktovku až do samého konca. Išlo o ofenzívne ladený zapas a napriek niektorým chybám, sme sa nezosypali. Toto víťazstvo chceme venovať všetkým fanúšikom, partnerom a ľuďom, ktorí stoja za tým, že sme mohli v najvyššej súťaži vystupovať.”

Erich Korfanta, asistent trénera Rytierov: “V poslednom zápase dlhodobej časti nešlo prakticky o nič. Našim cieľom bolo rozumne rozložiť sily a zapojiť do stretnutia všetkých hráčov z lavičky. Na ďaľší duel budeme čakať dlhých sedemnásť dní, čo nám nemusí prospieť. Preto je dôležité, aby sme mali vo vyraďovacích bojoch pripravenú celú lavičku. Zápas v Handlovej bol na to ideálny a som rád, že sme do neho zapojili celý tím.”

Michal Baťka, hráč Rytierov: “Vedeli sme, že máme semifinále play off zaistené z pohodlnej pozície, napriek tomu ma mrzí, že sme prerušili víťaznú šnúru. Teraz už na nás čaká dlhé, sedemnásťdňové voľno, čo nie je pre nás dobré. Musíme sa ale tomuto systému prispôsobiť a pripraviť sa na ďalší priebeh súťaže. Verím, že dokážeme využiť výhodu domáceho prostredia a prejdeme do finále.”

Tomáš Magáth

Tomáš Magáth

Viac článkov od autora
Tagy: live prenos