Novinky - 14.04.2021 10:04

Štartuje play-off Niké SBL! Sleduj s nami prvé kolo

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: huste.tv

Štyria zo šiestich tohtosezónnych účastníkov basketbalového play-off majú pred sebou úvod vyraďovacej fázy. Kým Levice a Spišská Nová Ves majú istú semifinálovú miestenku a čakajú na meno svojho vyzývateľa, Inter s Lučencom a Svit s Prievidzou majú pred sebou začiatok ostrého zápolenia. Zmenou je fakt, že prvé kolo sa bude hrať len na dva víťazné zápasy a priestoru na chyby bude minimum. Celý program pritom bude nahustený do siedmich dní, čiže veľkú rolu zohrá aj aktuálny zdravotný stav kádra. O čosi vyrovnanejšiu sériu sľubuje prvá spomenutá dvojica, ale nie nadarmo sa hovorí, že play off je úplne novou súťažou. Papierovo najslabší tím v partii, Prievidza, rovnako dobre vie, ako taká vyraďovacia časť prebieha a ako chutí úspech v nej.

Inter Bratislava - BKM Lučenec
Bratislavský tím sa zvyčajne v play off spolieha na skúsené opory, no pandémia a s ňou spojené okolnosti ovplyvnili silu kádra a aj ambície. Na veľmi zlý začiatok sezóny s dvomi víťazstvami za osem kôl sa však zabudlo, Inter hral finále pohára a v konečnom dôsledku sa dokázal prepracovať na obstojné štvrté miesto, pričom až do úplného záveru bojoval o tretiu priečku. Skúsenosti však tento raz hrajú v prospech BKM Lučenec. Zo siedmich vzájomných zápasov v základnej časti až päť vyhrali žlto-čierni, čo rolu hrať môže a nemusí. Lučenecký tréner neskrýva sklamanie z piatej priečky a otvorene hovorí o tom, že ambície boli o poznanie vyššie. Teraz vzniká priestor na nápravu a celok z Banskobystrického kraja musí dbať o stabilizáciu svojej výkonnosti a lepšie stráženie koncoviek zápasov.

Iskra Svit - BC Prievidza
Iskru Svit a Prievidzu po základnej časti oddeľovalo šesť bodov a celok spod Tatier má aj lepšiu bilanciu vzájomných zápasov, ktorá vyznieva 4-2. Zdá sa teda, že "baníci" môžu iba prekvapiť. Sviťania sú s treťou priečkou po dlhodobej časti spokojní, považujú ju za splnenie cieľa a teraz hľadia nahor. Zradný môže byť akurát fakt, že Iskra je ofenzívnym mužstvom, ktorému to občas škrípe v obrane. Pred touto sériou upozorňuje na silné individuality súpera, ktoré bude treba poctivo a zodpovedne brániť. V tejto fáze ročníka sa totiž už nehrá na krásu, ale na víťazstvá. Prievidza splnila svoj cieľ postupom do play-off, hrať môže uvoľnenejšie a pri sérii na tri zápasy je šanca na prekvapenie rozhodne vyššia.