Novinky - 17.04.2021 20:55

Lučenec aj Prievidza vyrovnali série

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: huste.tv/basketliga

Ďalších semifinalistov sme dnes nespoznali. 

štvrťfinále play off, sobota 17.04.2021, 17:00
BKM Lučenec
BKM Lučenec
69:67
(21:20, 18:19, 20:10, 10:18)
BK Inter Bratislava
BK Inter Bratislava
TH: 25/17 - 15/6, Fauly: 20 - 22, Trojky: 6 - 7, Rozhodovali: Kúkelčík, Šarišský, Karniš /stav série - 1:1/

BKM Lučenec:

Hawkins 31, Jackuliak 10, Anikienko, Brown a Rób. Rožánek po 8 (Šimon 4, Rich. Rožánek a Zorvan 0)

BK Inter Bratislava:

Beručka 21, Fusek 12, Lopez 10, Körner 6, M. Malovec 0 (T. Malovec 9, Shelton 5, Musil 4)

Zuzana Žirková, asistentka trénera Lučenca: „Po mentálnej stránke bolo toto víťazstvo veľmi dôležité. Konečne sme v závere nejakého zápasu dokázali udržať víťazstvo, chlapcom gratulujem. Musím však povedať, že máme počas zápasov problém. Takmer celý zápas hráme dobre a na záver sa v chlapcoch niečo zlomí a vyzerá to tak, akoby bol na ihrisku niekto iný. Chýba nám zodpovednosť, niekto, kto by to vedel na záver zobrať do svojich rúk. Ani Inter nebol vo svojej pohode. Škoda veľkého počtu doskokov na ich strane, ktoré ich na konci vrátili do zápasu. V treťom zápase nemáme čo stratiť, v Bratislave sme ešte nevyhrali. Chlapci pochopili, že sa vyhrať dá, tak verím, že do toho zápasu pôjdu naplno.“

Konstantin Anikienko, hráč Lučenca: "Prehra by znamenala odchod domov a výhra by nás ešte udržala v hre. Rozhodli sme sa zostať. Máme ešte jednu šancu na postup do semifinále a verím, že ju využijeme. Hrali sme síce bez fanúšikov, ale domáce prostredie nám dodalo energiu. Po prvom zápase sme tvrdo trénovali a rozhodli sme sa niečo zmeniť. Určite nás to trochu ťahá domov po sezóne, ale v prvom rade sme všetci hráči a chceme víťaziť."

Oleg Meleščenko, tréner Interu: „Lučenec bol pripravený viac bojovať a ukazoval to od začiatku zápasu. Neviem, prečo sa hráči v našom tíme rozhodli, že zápas vyhrali už v šatni pred jeho začiatkom. Prístup hráčov bol katastrofálny, súperovi sme v podstate dovolili všetko. Za takých podmienok sa bude každému hrať proti nám  dobre. Hádame sa s rozhodcami a aj medzi sebou, to je veľký problém. Verím, že do tretieho zápasu zmeníme prístup a dokážeme doma Lučenec poraziť."

Michael Fusek, hráč Interu: „Rozhodcovia pískajú pre malých hráčov basketbalu, očividne pre hru futbalistov. Mňa, keď bije päť hráčov pod košom, to nikto nevidí, štyrikrát ma buchne do brucha, štyrikrát oslabím, tak nikto to nevidí. Ja, keď niekoho trošku chytím, tak hneď je to nešportový faul, takže si myslím, že sa treba venovať aj tomuto. Presne je slovenská basketbalová liga taká, aká je. Keď hrala Prievidza proti nám, tak to presne odzrkadľuje našu ligu. Myslím si, že každý zápas treba hrať na sto percent a musia sa z toho poučiť všetci. Či hráči, rozhodcovia, tréneri, celá liga. Na ďalší zápas musíme nastúpiť s trikrát väčšou agresivitou ako teraz. Je to jediná šanca, ako môžeme vyhrať."

Aj v druhej sérii úvodného kola play off Niké SBL sa rozhodne až v zápase č. 3. Prievidza totiž ráznym spôsobom odvrátila mečbal Svitu a o postupujúcom sa tak rozhodne pod Tatrami.

štvrťfinále play off, sobota 17.04.2021, 19:00
BC Prievidza
BC Prievidza
98:82
(31:22, 24:16, 23:19, 20:25)
BK Iskra Svit
BK Iskra Svit
TH: 16/12 - 21/14, Fauly: 19 - 22, Trojky: 12 - 6, Rozhodovali: Zubák, Margala, Doušek /stav série - 1:1/

BC Prievidza:

Vašl 24, Louiserre a Sitton po 19, Bjeletič 17, Majerčák 12 (Robertin 7, Kincel, Lukáč a Matuška 0)

BK Iskra Svit:

Andrews 14, Parsons 13, Mokráň 10, Green 9, Baldovský 2 (Baker 14, Avramovič 12, Turza 8, Horváth 0)

Matej Majerčák, hráč Prievidze: „Myslím si, že sme ukázali silu a rovnako charakter, keďže sme sa po prehre vo Svite nezlomili a zvíťazili. Napriek výsledku nebol zápas vôbec jednoduchý. Ideme zregenerovať a potom do Svitu, kde verím, že sa nám podarí uspieť a postúpime ďalej.“

Róbert Ištvánik, tréner Svitu: „Do zápasu sme nevstúpili tak, ako sme si predstavovali. Robili sme veľa chýb v obrane a súperovi sme dovolili chytiť sa, čo bolo vidieť aj na skóre po prvej štvrtine a prvom polčase. Hoci sme sa v tretej a štvrtej štvrtine pokúšali o zvrat, vždy sme urobili školácke chyby, ktorými sme dostali súpera naspäť na koňa. Prievidza si to v závere postrážila. Nezostáva nám nič iné, len v ďalšom stretnutí začať tvrdo, od podlahy agresívne v obrane. Jedine tak máme šancu na úspech.“

Jakub Mokráň, hráč Svitu: Mali sme zlý úvod do zápasu. Na konci prvého polčasu sa nám podarilo dotiahnuť sa na päť bodov, ale po time oute nám Prievidza zase ušla, čo sa nám dobiehalo veľmi ťažko. Prievidza hrala veľmi dobre a navyše s vysokou úspešnosťou streľby. Vyhrala zaslúžene. Musíme sa pripraviť na stredajší zápas, kde sa bude hrať o všetko."

Tomáš Magáth

Tomáš Magáth

Viac článkov od autora
Tagy: live prenos