Novinky - 18.06.2021 18:06

Česko-slovenský basketbalový pohár takmer po dvoch desaťročiach

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: huste.tv/sita

Slovenský a český basketbal pred sezónou 2021/22 predstavuje zaujímavú novinku - klubovú konfrontáciu medzi svojimi poprednými klubmi. Česko-slovenský pohár sa hral naposledy pred osemnástimi rokmi a duely medzi českými a slovenskými tímami boli vložené do sezónneho kalendára. Prvý ročník po obnovení sa odohrá ešte počas leta, pred úvodnými rozskokmi novej sezóny slovenskej aj českej najvyššej súťaže. Dianie bude zhustené do dvoch septembrových víkendov a obe strany sa dohodli, že do akcie vyšlú rovnaký počet tímov. Obe ligy tak bude reprezentovať šesť mužstiev a držiteľa trofeje spoznáme v druhú septembrovú sobotu.

Obhajcom titulu je Lučenec, ktorý v roku 2003 vyhral nad Kunínom 96:84. Novohradčania budú súčasťou aj obnovenej súťaže, mliekarenský klub z Českej republiky dnes už najvyššiu ligu nehrá. Za Slovensko Lučenčanov doplnia Spišskí Rytieri, Patrioti Levice, Iskra Svit, Inter Bratislava a BC Prievidza. Českú NBL budú reprezentovať BK Opava, BC Kolín, USK Praha, BK Pardubice, BK Děčín a BK Olomoucko. Hegemón ostatných rokov z Nymburku sa nezúčastní.

Všetka akcia prebehne počas predĺženého víkendu 3. - 5. septembra a následne v piatok a sobotu 10. - 11. septembra. Mužstvá začnú v štyroch trojčlenných skupinách, každý s každým odohrá jeden zápas a následne sa bude pokračovať do Final Four a skupiny o umiestnenie. Záverečná fáza prinesie semifinálové súboje a po nich finálový zápas aj duel o tretie miesto. Žreb je naplánovaný na 30. júla, krátko predtým sa verejnosť dozvie dejiská jednotlivých skupín.