Bojové športy - 04.12.2019 22:57

Fury predpovedá Joshuovi kariéru ukončujúce K.O.

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Koniec éry Kličkovcov priniesol v boxerskej ťažkej váhe oveľa otvorenejší priestor, v ktorom je kandidátov na zisk opaskov viac. Tyson Fury narobil nečakane veľké problémy Deontayovi Wilderovi, zatiaľ čo Andy Ruiz Jr. knokautoval Anthonyho Joshuu po takmer dvadsiatich minútach boja júnového zápasu. Teraz sa druhá spomenutá dvojica chystá na očakávanú odvetu a pozícia favorita je určená veľmi nejasne. Inak to však vidí Fury, ktorý v minulosti avizoval, že víťaza tohto duelu vidí ako svojho budúceho súpera a teraz celkom otvorene predpovedá, že to bude Američan.

Brit s profesionálnou bilanciou 29-0 neočakáva, že by sa mal súboj nejako výraznejšie líšiť od toho prvého: "Obaja síce trochu schudli a mali dostatok času na zmenu stratégie, ale tieto plány fungujú, kým dostanete poriadny úder. Ruiz súpera už raz k zemi poslal a to teraz bude jeho psychickou výhodou. Box je totiž z 95 percent o hlave. Nešlo navyše o ojedinelý šťastný úder, ale navrch mal v siedmich z ôsmich kôl," odôvodnil svoj názor s výpomocou citátu Mikea Tysona.

Tyson Fury ďalej dodáva, že mnohí bojovníci počas kariéry našli svojho "strašiaka", pri ktorom mali akýsi mentálny blok a pre Joshuu je ním práve najbližší súper. Ak by sa navyše tieto prognózy naplnili, očakáva, že rodák z Watfordu s týmto športom skončí. "Dva knokauty po sebe vám určite rozbijú kariéru. Nedokážem si predstaviť, že by po nich pokračoval," presvedčene tvrdil v britskom podcaste. Či sa tieto odvážne výroky naplnia, sa dozvieme 7. decembra. Faktom je, že Ruiz prijal prvý titulový zápas narýchlo len ako náhradník za Jarrela Millera. Potvrdenie víťazstva by preňho znamenalo raketový kariérny vzostup.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora