Bojové športy - 09.10.2020 10:33

Spartakus Fight Gym s hviezdnymi posilami! Prichádza bývalý súper McGregora a kráľ Bratislavy

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Instagram

Viacerí MMA bojovníci zmenili počas koronakrízy svoje pôsobisko. Týka sa to najmä českých fighterov, ktorí putovali do nových gymov a tento trend aktuálne pokračuje aj na Slovensku. Trnavský Spartakus Fight Gym totiž v posledných dňoch predstavil hneď dve zvučné mená, ktoré vystužia rady beztak silného tímu. Pod vedením Attilu Végha sa po novom budú pripravovať aj Ivan Buchinger či Samuel “Pirát” Krištofič.

Popri spomínanom Véghovi či prvom slovenskom zástupcovi v UFC, Ľudovítovi Kleinovi tak Spartakus Fight Gym výrazným spôsobom nabral na sile. Buchinger sa doposiaľ pripravoval najmä v nemeckom MMA Spirit gyme, ktorému prostredníctvom sociálnych sietí poďakoval za spoluprácu. Momentálne sa však bude sústrediť na prácu v Trnave. Skúsený bojovník, ktorý ako jediný Slovák v histórii bojoval s hviezdnym Conorom McGregorom, naposledy zápasil v decembri minulého roka na turnaji poľskej organizácie KSW. V súboji o dočasný titul perovej váhy však na body prehral s doteraz neporazeným Francúzom Salahdinom Parnassem.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Ďalšia posila pre SFG Team ? @ivanbuchinger #sfgfighter

Príspevok, ktorý zdieľa Spartakus Fight Gym® (@spartakusfightgym),

Krištofiča sme v posledných rokoch mohli vídať najmä v bratislavskom Chaos Gyme. V prípade potreby samozrejme zavítal aj do trnavského SFG, či bratislavskej OFY, no jeho domovskou stajňou bol práve Chaos. To sa však zmení a “Pirát” bude po novom zarezávať primárne pod vedením Attilu Végha. Titul kráľ Bratislavy získal obľúbený bojovník ešte v septembri minulého roka, kedy porazil po jednoznačnom výkone Róberta Pukača na body. Odvtedy ale v klasickom MMA zápase nenastúpil. Vyskúšal si však barmský box či projekt Oktagon Underground. Najbližšie by sa mal fanúšikom predstaviť začiatkom decembra v zápase s Robertom Bryczekom na turnaji Oktagon 19.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Od dnes oficiálne zápasník SFG @pirat_kristofic ??

Príspevok, ktorý zdieľa Spartakus Fight Gym® (@spartakusfightgym),

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora