Bojové športy - 04.12.2020 14:46

Joshua chce boxovať s Furym. Je ochotný finančne sa uskromniť

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv

Zápas, ktorý chce vidieť celá Veľká Británia a aj široká verejnosť boxerských priaznivcov a fanúšikov. Súboj medzi Anthonym Joshuom a Tysonom Furym je dlhšie žiaducou a očakávanou záležitosťou, nielen preto, aby sa zistilo, kto je momentálne najlepšou britskou ťažkou váhou. Problémom však je dejisko a aj počet fanúšikov v ňom. Promotéri začali uvažovať o Abu Zabí, avšak AJ je rázne proti tomu. Dokonca aj keby mal siahnuť do vlastného vrecka.

Všetko nasvedčuje tomu, že k zjednoteniu opaskov WBA, WBC, IBF a WBO dôjde v kalendárnom roku 2021. Tento počin naposledy zvládol Lennox Lewis pred dvomi desaťročiami. Fury počas práve končiaceho kalendárneho roka boxoval jediný raz a v ostro sledovanom zápase zdolal Deontaya Wildera. Joshua v ringu nebol už dvanásť mesiacov, no 12. decembra to napraví, keď bude v pozícii favorita čeliť Kubratovi Pulevovi. Potom sa už všetka pozornosť môže presunúť na duel dvoch britských pästiarov.

Promotéri sa obávajú, že vládou znížený počet divákov by ich zisky radikálne okresal a zďaleka by nezarobili toľko, koľko by chceli, očakávali a potrebovali. Joshua však v Spojených arabských emirátoch boxovať nechce. "Musíme šport udržať nažive. Promotéri tento rok prišli o veľa peňazí a každý musí prispieť svojou troškou. O peniaze prichádzam aj ja, ale nevadí mi to a som odhodlaný to spraviť znova," povedal rodák z Watfordu, ktorý už pre duel s Pulevom šiel výrazne pod svoj finančný štandard a zopakovať to chce aj proti Furymu. Teraz sa očakáva, ako zareaguje o rok starší krajan.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora