UFC - 14.03.2020 13:07

Český zápasník absolvuje premiéru v UFC už dnes!

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv

Už dnes večer sa uskutoční galavečer UFC Fight Night 170, avšak bez prítomnosti divákov. Pôvodne sa ho mal zúčastniť aj Machmud Muradov, no jeho súper sa zranil a tak z tohto duelu nebude nič. V Brazílii sa však predstaví iný zástupca československej MMA scény. Davida Dvořáka čaká premiéra medzi elitou zmiešaných bojových umení.

Len pred nedávnom bol tento zápas oficiálne potvrdený. Dvořák, ktorý sa vezie na vlne trinástich víťazstiev za sebou patrí k tomu najlepšiemu, čo ponúka mušia váha v Európe. Za všetko hovorí jeho aktuálne skóre 17-3 a tiež fakt, že nepozná horkosť porážky už od mája 2012, teda necelých osem rokov. Celkovo ho navyše porazili len dvaja bojovníci. Jedným z nich je Filip Macek, ktorý sa nedávno postavil Tomášovi Deákovi v boji o titul bantamovej váhy v organizácii Oktagon MMA. Práve on dokázal Dvořáka poraziť dvakrát a pripravil mu nateraz poslednú porážku v kariére.

Dnešným súperom debutanta v UFC bude domáci Bruno Silva, ktorý sa medzi elitou predstaví po druhýkrát. Premiéra v najprestížnejšej organizácii sveta mu nevyšla, no napriek tomu sa očakáva, že so skóre 10-4-2 bude pre českého zápasníka tvrdým orieškom. Najviac víťazstiev si Brazílčan pripísal na body a práve verdikt rozhodcov očakávajú mnohí odborníci aj v dnešnom súboji. Ten je na programe ako druhý, čo znamená, že by sa obaja bojovníci mohli dostať do klietky zhruba o 20:30 nášho času. Fanúšikovia domácej scény si tak môžu vychutnať jedno z mála podujatí, ktoré ešte kvôli koronavírusu nebolo zrušené.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora