UFC - 14.03.2020 20:57

Dvořák pri premiére v UFC zvíťazil!

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Twitter

Svoj premiérový zápas medzi elitou zmiešaných bojových umení dnes večer absolvoval český zápasník David Dvořák. Duel v mušej váhe vypísaný na tri kolá po piatich minútach napokon zvládol, keď všetci bodoví rozhodcovia videli jeho víťazstvo v pomere 2:1. Domáceho Bruna Silvu tak dokázal zdolať a pripísal si na svoje konto štrnástu výhru v rade.

Prvé kolo prinieslo aktivitu na oboch stranách. Zápasníci predvádzali atraktívny štýl boja s niekoľkými presnými údermi. V samom závere inkasoval český fighter, ktorého následne Brazílčan dostal pod kontrolu na zemi. V druhom kole prevzal aktivitu do vlastných rúk Dvořák. Počas druhej polovice kola sa dokonca dostal zhruba na minútu do dominantnej pozície na zemi, čo mu zrejme vyhralo prostrednú časť zápasu. Ani v treťom kole bojovníci nepoľavili a predviedli krásne MMA predstavenie. Navzdory vzájomnému vyčerpaniu dali do zápasu všetko, no úspešnejší bol český zápasník, ktorý vyhral jednomyseľným rozhodnutím 2:1 na body.