UFC - 28.10.2020 13:22

Obrovská výzva pre Procházku. Čaká ho bývalý titulový ašpirant!

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv

Český MMA zápasník Jiří Procházka zažil v júli tohto roka skvelý vstup do najprestížnejšej organizácie sveta. Na prestížnom turnaji UFC 251 na začiatku druhého kola tvrdo knokautoval Volkana Oezdemira a ohúril tým svet bojových športov. Teraz však na bývalého šampióna Rizinu čaká obrovská výzva!

Koncom februára by sa totiž mal stretnúť s aktuálnou dvojkou rebríčka poloťažkej váhy Dominickom Reyesom. Americký zápasník nedávno bojoval o právoplatný titul váhovej kategórie do 93 kilogramov, no v dueli nestačil na Poliaka Jana Blachowicza. Napriek tomu patrí 30-ročný fighter k tomu najlepšiemu, čo má UFC k dispozícii. Okrem súboja s Blachowiczom stihol v roku 2020 bojovať o titul aj s predošlým šampiónom Jonom Jonesom, ktorému vo veľmi tesnom zápase taktiež podľahol.

Pred týmito porážkami však zaznamenal dvanásť víťazstiev v rade, čo vzbudzuje rešpekt. Veľmi podobnú sériu ale aktuálne ťahá Procházka, ktorý vyhral posledných jedenásť zápasov. Po úspešnom vstupe do UFC sa špekulovalo o súbojoch s Johnnym Walkerom či Nikitom Krylovom, no český zápasník si počkal a dočkal sa zaslúženej odmeny. Súboj s Reyesom ho totiž môže zásadne posunúť k titulovej šanci. V prípade víťazstva nad dvojkou rebríčka by sa pravdepodobne posunul práve na túto pozíciu. Pred ním by tak zostala len jednotka váhy Thiago Santos a samotný šampión Jan Blachowicz.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora