Peter Sagan - 07.08.2019 11:57

Posledná Tour de France Petra Sagana? Čo naznačil v Bratislave?

Zdroj: sita, huste.tv

Slovenský cyklista a trojnásobný majster sveta Peter Sagan navštívil Bratislavu a stretol sa nielen s novinármi, ale najmä so svojimi fanúšikmi. Po zisku rekordného siedmeho zeleného dresu na Tour de France sa už koncentruje na svetový šampionát, ktorý ho koncom septembra čaká v anglickom Yorkshire. Prvotné informácie o trati mu poskytol jeho bývalý tímový kolega Michael Kolář. "Ide o zvlnený terén, ktorý je dosť technický, ale mohlo by to byť dobré. Teraz som počul, že spadol most, takže trať sa zrejme ešte bude trochu upravovať,“ povedal Sagan na tlačovej konferencii v Bratislave.

Rodák zo Žiliny prezradil aj svoje plány, ktoré ho čakajú v najbližších dňoch či mesiacoch. "Snažím sa stále jazdiť čo najlepšie, teraz mám pár dní voľna a o týždeň idem na vysokohorské sústredenie, kde sa bude pripravovať na majstrovstvá sveta. Potom idem na preteky v Hamburgu, v Amerike mám ďalšie sústredenie, absolvujem kanadské klasiky a tiež preteky v Belgicku."

Predošlé dni strávil mladší z bratskej dvojice Saganovcov v Paname, kde absolvoval exhibičné amatérske preteky. Takto strávený čas si veľmi užil. "Myslím si, že to bol piaty ročník tohto podujatia. Veľmi sa mi tam páčilo a som rád, že som to mohol absolvovať. Prešli sme naprieč celou krajinou. Videl som Panamský prieplav, no prechádzali sme aj cez dažďový prales. Prišlo veľa ľudí, čo je veľmi dobré pre rozvoj cyklistiky. Bol to dobrý pocit, nemusel som ísť naplno a mohol som si vychutnať jazdu,“ prezradil novinárom víťaz bodovacej súťaže na Tour de France 2019.

Podľa športového riaditeľa tímu Bora-Hansgrohe Jána Valacha nie je vylúčené, že by sa Peter Sagan mohol niekedy predstaviť aj na úvodnom podujatí Grand Tour Giro d’Italia. Slovenský cyklistický fenomén sa tým však nezaťažuje, respektíve nad ďalšou sezónou zatiaľ nepremýšľa. Odpovedal však na otázku či je možné vyhrať bodovaciu súťaž na všetkých troch Grand Tour.

"Každé preteky majú iné bodovanie. Giro a Tour by sa možno dali, ale Vuelta je ťažšia kvôli bodovaciemu systému. V Španielsku som išiel trikrát a raz som bol veľmi blízko. Dôležité je, že pokiaľ etapa končí v kopci, tak víťaz získa rovnaký počet bodov ako pri rovinatej etape. Je to dosť zložité, ale možno nová výzva," povedal 29-ročný cyklista.

Peter Sagan vníma aj rastúcu popularitu pretekov Okolo Slovenska, ktoré minulý rok ovládol najbojovnejší pretekár 106. ročníka Tour de France Francúz Julian Alaphlippe. Domáceho podujatia by sa však rád niekedy zúčastnil. "Určite budem chcieť ísť na Okolo Slovenska, ale posledné roky mi to nevyšlo. Uvidíme, aký budem mať plán súťaží v ďalších sezónach,“ dodal.