Peter Sagan - 18.12.2019 11:35

Sagan: Keď nejdete cez bolesť, nič nezískate!

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: sita/huste

Naberanie kondície v telocvični, výjazd na dráhu, ale najmä desiatky kilometrov odkrútených na ceste. To všetko absolvovali cyklisti tímu Bora-Hansgrohe počas dvojtýždňového zimného sústredenia na španielskom ostrove Malorka. Partia okolo Petra Sagana je na Malorke od 7. decembra a čoskoro sa poberie domov, aby strávila Vianoce so svojimi najbližšími.

"Keď nejdete cez bolesť, nič nezískate. Zostať na vrchole svojich síl si vyžaduje veľa potu na bicykli aj mimo neho," vyhlásil Peter Sagan na svojej twitterovej prezentácii. Trojnásobný majster sveta k týmto slovám pripojil aj vyše trojminútové video s prípravou v telocvični, kde predvádza kľuky, balančné cvičenia na fitlopte či dvíhanie závažia s jednou rukou. Podľa špecializovaného webu Cyclingnews mal v minulosti občasné problémy s brušným svalstvom, preto tvrdo pracuje na jeho posilnení. "Pracuje na svojej sile a flexibilite, aby sa udržal v čo najlepšej kondícii v sedle," tvrdí o najlepšom slovenskom cyklistovi spomenutý portál.

Sagan spolu s tímovými kolegami absolvovali v rámci sústredenia na stredomorskom ostrove aj výjazd na dráhu tzv. Palma velodrómu, aby popracovali najmä na pozičnej jazde v tímovej časovke. Tím rovnako predstavil kolekciu dresov na rok 2020, ktoré zostali verné kombinácii čiernej, zelenej a bielej farby.

Nemecký tím Bora-Hansgrohe vstúpi do novej sezóny s 27 cyklistami už bez írsko-talianskej dvojice Sam Bennett - Davide Formolo. Šprintérsky špecialista Bennett zamieril do tímu Deceuninck-Quick Step, Formolo bude pokračovať v zoskupení UAE Team Emirates. Novými tvárami v Bora-Hansgrohe sú Nemec Lennard Kämna, špecialista na etapové preteky, Rakúšan Patrick Gamper a tiež taliansky vrchár Matteo Fabbro. Lídrami tímu okrem Petra Sagana budú aj nemecký šprintér Pascal Ackermann a dvaja špecialisti na dlhé etapové preteky - Nemec Emanuel Buchmann a Poliak Rafal Majka. Súčasťou družstva zostali aj Taliani Daniel Oss, Oscar Gatto a Cesare Benedetti, nemecký veterán Marcus Burghardt, Austrálčan Jay McCarthy, Rakúšania Lukas Pöstlberger a Gregor Mühlberger či Slováci Juraj Sagan a Erik Baška.

Už dlhší čas je známe, že Peter Sagan začne sezónu 2020 koncom januára na pretekoch Vuelta a San Juan v Argentíne. Vo februári absolvuje prípravný kemp v Kolumbii, aby sa čo najlepšie pripravil na jarné klasiky. Po záverečnej monumentálnej klasike Paríž-Roubaix (12.4.) pôjde na ďalšie sústredenie, v máji sa čoskoro 30-ročný elitný pretekár po prvý raz zúčastní na Giro d´Italia a v júli tradične bude aktérom Tour de France, kde tento rok rekordný siedmy raz získal zelený dres pre víťaza bodovacej súťaže.

Tomáš Magáth

Tomáš Magáth

Viac článkov od autora