Peter Sagan - 19.04.2020 11:45

VIDEO: Sagan online debatoval s fanúšikmi

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: huste/instagram/sita

Nečakane, bez avíza a reklamy  umožnil Peter Sagan všetkým svojim fanúšikom spýtať sa ho na čokoľvek. 

Cyklistická legenda trávi tento čas vo svojom byte v Monaku a rovnako ako vy využíva najviac sociálne siete na svoju zábavu. Online chat bolo nielen pre Petra Sagana skvelým rozptýlením. "Každý deň o ôsmej večer počujem vo svojom apartmáne silné trúbenie z prístavu. Ja aj moja rodina sme v poriadku, momentálne sa nachádzam v Monaku. Chýba mi normálny každodenný tréning, ale aj pretekanie. Dostávam cvičenia od svojho trénera a udržiavam sa vo forme v rámci možností. Dúfajme, že sa čoskoro všetko vráti do normálu," povedal na úvod dlhej debaty s fanúšikmi. 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Surprise Instagram Live session that I did from my home. Thanks to the thousands of people that tuned in and asked their questions!

Príspevok, ktorý zdieľa Peter Sagan (@petosagan),

"Nebol som v poslednom čase príliš aktívny na sociálnych sieťach. Bolo to moje osobné rozhodnutie počas tohto ťažkého obdobia pre mnohých ľudí na celom svete. Ja sa mám dobre, som zdravý, vídavam sa synom a trénujem na stacionárnom bicykli. Kedysi som ho nemal rád, ale teraz je to môj kamarát," uviedol aj mierne odľahčene Peter Sagan. Po chvíli ostrihaný nakrátko, ale s hustejšou bradou, vážnejšie dodal: "Ja sa mám dobre, ale mnohí to nemôžu povedať. Žijeme náročné časy, preto musíme byť k sebe dobrí. Ukážme, že vieme byť ľudskí a najmä vyčkajme. Momentálne ešte nevieme povedať, čo sa stane, a kedy sa život vráti do normálu."

Trojnásobný majster sveta sa ešte v marci zúčastnil na pretekoch Paríž-Nice, kde v šprintérskych koncovkách etáp obsadil druhé aj tretie miesto. Ďalšie preteky už neprišli, stopli ich obavy organizátorov aj nariadenia vlád jednotlivých krajín zo šírenia koronavírusu. Ihneď po návrate do Monaka na 30-ročného rodáka zo Žiliny čakala povinná karanténa. "Strávil som tri týždne v karanténe a až potom som mohol vidieť svojho syna. Sadol som na skúter a odviezol sa za ním 800 m. Má sa dobre. Na pretekoch Paríž-Nice som bol v pohode a cítil som, že som dobre pripravený na jarné klasiky. Tie mi veľmi chýbajú, ale to asi všetkým, ktorí tam chceli niečo dosiahnuť. Od októbra som sa pripravoval najmä na to, aby som bol vo forme na jarných klasikách. Verím, že ešte nie sú stratené a vzhľadom na vývoj situácie sa môžu neskôr objaviť v kalendári," zamyslel sa Sagan.

Na otázku, akú má motiváciu v čase, keď nemôže trénovať ani súťažiť vo vonkajších podmienkach, odpovedal: "Mám motiváciu, lebo keď sa to všetko rozbehne, chcem byť pripravený a vo forme. A moja motivácia je aj syn a stretnutia s ním. Vážim si ich viac ako predtým."

V súčasnom chaose s vytváraním nového cyklistického kalendára pre túto sezónu zatiaľ je isté iba to, že Tour de France sa po novom uskutoční v septembrovom termíne (29. 8. - 20. 9.). Sagan nechcel špekulovať, či tam pôjde alebo si neskôr vyberie účasť na Giro d´Italia, kde mal tiež a dokonca premiérovo štartovať. "Verím tomu, že organizátori jednotlivých pretekov robia, čo sa dá a čo je najlepšie pre náš šport. Verím, že čoskoro prijmú rozhodnutia, že budeme môcť začať normálne trénovať a potom prídu na rad aj preteky. Dovtedy však musíme čakať a byť trpezliví," dodal Sagan vo videochate s fanúšikmi.

Tomáš Magáth

Tomáš Magáth

Viac článkov od autora
Tagy: online chat