Peter Sagan - 24.08.2020 16:23

Sagan hľadá nosiča vody na Tour de France

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: sita

Sedem z ôsmich členov tímu Bora-Hansgrohe pre blížiacu sa Tour de France (29.8. - 20.9.) je istých, posledné meno zatiaľ chýba. Aj keď to elitná nemecká cyklistická stajňa ešte oficiálne nepotvrdila, na vrchole tímového rebríčka pre najdôležitejšie preteky sezóny sú dve mená - Emanuel Buchmann a Peter Sagan.

Prvý bude bojovať o čo najvyššie umiestnenie v celkovej klasifikácii, druhý bude útočiť na rekordný ôsmy zelený dres určený pre víťaza bodovacej súťaže. Ďalšími piatimi účastníkmi v zeleno-čiernych dresoch Bora-Hansgrohe by mali byť Daniel Oss, Lennard Kämna, Felix Grossschartner, Lukas Pöstlberger a Gregor Mühlberger. Informoval o tom portál špecializovaného magazínu VeloNews.

"Po zranení Maximiliana Schachmanna tím zatiaľ nepotvrdil kompletnú zostavu, ale zdravé jadro je jasné. Okrem Sagana a Buchmanna sem patria kapitán Daniel Oss a hlavní pomocníci v stúpaniach Lennard Kämna a Felix Grosschartner. Od Sagana možno očakávať ďalší útok na zelený dres prostredníctvom jeho sólo-výpadov ako aj voľných finišov šprintérskych etáp. V tíme však bude aj dostatočný počet silných pretekárov ako podpora lídrov v tranzitných etapách alebo šprintoch. Oss a Pöstlberger majú tiež potenciál skončiť na bodovaných priečkach v náročných prechodových etapách," napísal VeloNews.com.

"Neúčasť Schachmanna by však bola citeľná aj z pohľadu Sagana aj ako možného tretieho lídra tímu. Pre Sagana to nebude v honbe za ôsmym zeleným dresom prechádzka parkom. V hre totiž budú aj Wout van Aert, Matteo Trentin, Sam Bennett a Sonny Colbrelli, ktorí majú dostatok sily aj rozumu na to, aby boli pre neho veľkou výzvou," pokračoval špecializovaný web.

Cyklistický portál sa krátko pristavil aj pri 23-ročnom Nemcovi Kämnovi, ktorý vlani na Tour de France skončil siedmy v klasifikácii mladých jazdcov, ale ešte v drese tímu Sunweb. "Buchmann bude mať podporu viacerých mladých talentov. Nebudú to síce silové typy domestikov z Ineosu či Jumbo-Visma, ale určite rozbalia svoj potenciál. Kämna tento rok ukoristil jednu z etáp na prípravných pretekoch Critérium du Dauphiné a aj Grossschartner a Mühlberger už vedia ako chutí víťazstvo od letného reštartu sezóny. Bude to určite zaujímavá zostava," doplnil VeloNews.

Tomáš Magáth

Tomáš Magáth

Viac článkov od autora