Novinky z Tour de France - 09.07.2019 19:30

Najrýchlejší dnes zvíťazil. Tím Deceuninck má asi najlepší vláčik

Zdroj: sita, youtube

Slovenský cyklista Peter Sagan aj po štyroch dňoch zostáva bez etapového víťazstva na 106. ročníku Tour de France. Šprintérskemu lídrovi tímu Bora-Hansgrohe to v rýchlych koncovkách nevyšlo už trikrát, hoci opäť nemal k triumfu ďaleko.

V prvej etape ešte v Bruseli ho doslova o pár centimetrov zdolal Holanďan Mike Teunissen. V pondelkovom klasikárskom závere v Épernay nezareagoval na mohutný útok Francúza Juliana Alaphilippa 16 km pred cieľom, v utorok sa zasa tesne nepredral na pódium v hromadnom súboji najrýchlejších šprintérov v Nancy. Z vôbec prvého triumfu na TdF vo svojej kariére sa tešil Talian Elia Viviani. Belgický tím Deceunick - Quick Step predviedol v záverečnom kilometri skvelú tímovú prácu a dvojica Michael Mörköv - Maximiliano Richeze prakticky priviedla Vivianiho k víťazstvu. A Sagan to v cieli uznal.

"Najrýchlejší z nás zvíťazil. Mal som dilemu, či sa držať zadného kolesa Eliu alebo nie. Ukázalo sa, že tím Deceuninck - Quick Step má najlepší šprintérsky ´vláčik´. Dnešný záver bol veľmi rýchly, šitý pre čistokrvných alebo ozajstných šprintérov, podľa toho, ako ich chcete volať. Včera som stratil veľa energie v súboji s vrchármi, viac ako šprintéri. Dnes mi tá energia zrejme chýbala, ale nesťažujem sa," uviedol Peter Sagan na oficiálnom portáli Letour.fr.

Sagan vďaka štvrtému miestu v cieli a šiestej priečke na šprintérskej prémii získal ďalších 28 bodov (18+10) do bodovacej súťaže, kde už prekročil stovku a so 104 bodmi zostal na jej čele. Na druhé miesto sa vďaka 50-bodovému zásahu za víťazstvo v etape a 13 bodom za prémiu posunul Viviani. Na konte má 81 bodov, tretí Michael Matthews je aktuálne 75-bodový. Sagan útočí na rekordný siedmy zisk zeleného dresu pre víťaza "zelenej" súťaže.

"Najdôležitejšie zo všetkého je pre mňa držať sa v popredí v etapových dojazdoch a aj dnes som tam bol. Zatiaľ som konštantný v šprintoch a nič sa mi nestalo, čo je dobré," dodal P. Sagan.

4.etapa Tour de France

Utorok 09. 07. 2019