Ešporty - 15.03.2020 16:25

Chceš pomôcť klubu? Kúp si virtuálnu klobásu a pivo

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: huste.tv/sita

Mimoriadna situácia si vyžaduje mimoriadne opatrenia. Pravdepodobne takto uvažujú aj v nemeckom futbalovom klube Union Berlín. Keďže tamojšiu I. bundesligu prerušili v dôsledku pandémie koronavírusu a visí otáznik nad tým, kedy a či bude pokračovať, nováčik tohtosezónnej edícii tak očakáva veľké finančné straty.

V snahe zmierniť "červené čísla" sa Berlínčania rozhodli predávať virtuálnu klobásu a pivo, teda pochúťky, ktoré počas bundesligových zápasov idú na štadióne na odbyt zo všetkých najviac. Klub prostredníctvom oficiálnej webovej stránky informoval, že dostal množstvo otázok od fanúšikov, ktorí sa pýtali, ako by mohli Unionu pomôcť v tejto neľahkej situácii.

Výsledkom prvotnej iniciatívy priaznivcov tak nakoniec bude možnosť zakúpiť si cez internet na 2,50 eura virtuálne potraviny a nápoje, pričom výťažok v klube zaúčtujú ako dary od fanúšikov.

Union Berlín patrí medzi skromných účastníkov I. bundesligy, kde sa "prehrýzol" na konci minulej sezóny v baráži proti VfB Stuttgart (2:2 vonku, 0:0 doma, pozn.). Fanúšikovia naň však nedajú dopustiť. Na Unione Berlín je zaujímavá skutočnosť, že ho vedú z prevažnej časti práve vlastní podporovatelia a klub doteraz sídli v starom lesníckom dome.

Počiatky klubu siahajú ešte do roku 1906. Pre finančné problémy sa po zjednotení Nemecka ocitol až vo štvrtej najvyššej súťaži. V roku 2008 mu fanúšikovia v ťažkých časoch prispeli na modernizáciu štadióna.

Pred piatimi rokmi sa zas rozhodli hromadne darovať krv, aby pomohli milovanej organizácii, ktorá sa opäť ocitla vo finančnej tiesni. Priaznivci Unionu boli dlhé roky symbolom odporu voči východonemeckému socialistickému režimu.

V nedávnej minulosti si dres Unionu obliekali aj dvaja bývalí slovenskí reprezentanti - obranca Ivan Kozák (2001-2004) a útočník Adam Nemec (2012-2015).

Tomáš Magáth

Tomáš Magáth

Viac článkov od autora
Tagy: Union Berlin