Florbal - 12.12.2019 17:58

MS vo florbale žien: Slovensko - Fínsko 6:8. Favoritky sme však poriadne potrápili

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Flickr.com

Slovenská ženská florbalová reprezentácia si po zodpovednom výkone v play-off zápase proti Dánsku vybojovala postup do dnešného štvrťfinále. V ňom tím pod vedením trénera Michala Jedličku nastúpil proti favorizovanému Fínsku. Naše dievčatá tak čakala neľahká úloha v podobe postupu do semifinále.

Práve na fínskej reprezentácii sme stroskotali na uplynulom šampionáte v Bratislave, keď sme nezvládli hlavne tretiu tretinu a prehrali 2:6. Napriek tomu z toho bolo konečné piate miesto na Majstrovstvách sveta, čo je doposiaľ najlepší výsledok ženského florbalu na Slovensku. Ani na turnaji Polish Open sa nám v roku 2013 proti Fínkam nedarilo. Prehrali sme 0:5 a tak bolo jasné, kto bol favoritom dnešného stretnutia. Vo vyraďovacej fáze sa však občas dejú aj zázraky.

Úvod stretnutia sme mali vynikajúci. Po sedemdesiatich štyroch sekundách totiž slovenské reprezentantky viedli už 2:0, no tým len vyburcovali svoje súperky. Tie veľmi rýchlo vyrovnali a tak v čase 2:27 svietil na svetelnej tabuli nerozhodný výsledok. Fínky následne prevzali prvú tretinu pod kontrolu a vyhrali ju 5:2. Druhá časť hry bola podstatne opatrnejšia, čo sa odzrkadlilo najmä na skóre. Slovenky v nej však skórovali dvakrát a tak aj pred treťou tretinou živili šancu na postup do semifinále napriek tomu, že prehrávali o dva góly. V tretej tretine sa nám síce podarilo znížiť na rozdiel jedného gólu, no favorizované súperky napokon doviedli zápas do úspešného konca. Strelili ešte dva góly a postúpili tak do semifinále, kde sa stretnú v sobotu s víťazom stretnutia Švédsko-Nemecko.

Naša púť šampionátom však nekončí. Presúvame sa do skupiny o piate až ôsme miesto, kde sa v sobotu o 10:00 stretneme s porazeným zo zajtrajšieho štvrťfinále medzi Švédskom a Nemeckom. Následne nás v nedeľu bude čakať duel o konečné umiestnenie na turnaji.

Majstrovstvá sveta vo florbale žien, štvrťfinále

Slovensko - Fínsko 6:8 (2:5, 2:1, 2:2)
Góly: 1. V. Grossová (Šidlová), 2. P. Hudáková (Ďuríková), 30. P. Hudáková (tr. strieľanie), 40. P. Hudáková (V. Grossová), 43. Šponiarová (P. Hudáková), 60. P. Hudáková - 3. Kauppiová (Karjalainenová), 3. Kauppiová (Höynalaová), 7. Kippilaová (Höynalaová), 9. Kauppiová (Karjalainenová), 18. Piispaová (Kippilaová), 31. Piispaová (Hamalainenová), 50. Kauppiová (Valleniusová), 58. Kauppiová

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora