Florbal - 14.12.2019 23:13

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Youtube/Flickr

České florbalové reprezentantky bojovali o historický postup do finále proti domácim Švajčiarkam. V súboji o zlato už čakali suverénne Švédky a tak sa rozhodovalo o druhom postupujúcom do zajtrajšieho finále. Češky mali zápas rozbehnutý skvelo, veď v ňom viedli 5:0 i 6:1. Finále si ale napriek tomu nezahrajú.

Domáce reprezentantky totiž predviedli obrat aký ženský florbal doposiaľ nezažil. V čase 58:18 prehrávali 2:6, no štyrmi gólmi behom sedemdesiatich deviatich sekúnd poslali duel do predĺženia. V ňom sa Švajčiarkam podarilo dvadsaťšesť sekúnd pred koncom potrestať chybu v defenzíve súperiek a radujú sa tak z postupu do finále po víťazstve 7:6 po predĺžení.

Zdroj: Flickr IFF

Češkám tak zostáva zajtrajší boj o bronz proti Fínsku, no na ten sa po dnešnom stretnutí budú len ťažko koncentrovať. Za stavu 6:2 v prospech Českej republiky navyše Denisa Ratajová nepremenila trestné strieľanie, keď opečiatkovala len žrď na švajčiarskej bránke.

Švajčiarsko - Česko 7:6 po predĺžení (0:3, 1:2, 5:1 - 1:0)
Góly: 37. Gerigová, 52. Martiová, 59. Suterová, 59. Suterová, 60. Ulberová, 60. Wikiová, 65. Wikiová – 6. Urbánková, 7. Ratajová (tr.str.), 7. Krupnová, 26. Paloncyová, 28. Krupnová, 44. Jiráková