Hyundai extraliga žien - 19.01.2020 08:56

Aj druhý vzájomný zápas Hurikánu s Tvrdošínom live

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv

Ženská florbalová liga má pred sebou druhý hrací víkend v tomto kalendárnom roku a s ním prichádza na naše obrazovky aj prvý priamy prenos. Ide o konfrontáciu dvoch stabilných účastníkov play-off, ktorí sa pobijú o dôležité body, určujúce ich východiskové pozície pre vyraďovaciu časť. FBK Tvrdošín a bratislavský Hurikán sme pritom už raz sledovať naživo mohli a boli sme svedkami divokého osemnásťgólového zápasu.

Októbrové meranie síl začalo jasnou dominanciou domáceho Tvrdošína, ktorý po 38 minútach hry viedol rozdielom deviatich gólov. Lenže potom Bratislavčanky odpálili stíhaciu jazdu, nebezpečne sa priblížili a pokoj dal domácim až gól 11:7 v poslednej minúte. Odvtedy sa toho v Hyundai Extralige zomlelo veľa a poradie sa veľmi jasne rozdelilo na hornú päťku a spodnú polovicu tabuľky. Družstvo z Oravy stráži brány hornej polovice, k čomu si pomohlo cennými výhrami nad Pruským v závere minulého roka aj v Nemšovej na začiatku toho aktuálneho. Hurikán bol ešte do včerajška len o priečku nižšie, no prehra s rozbiehajúcou sa Spišskou Novou Vsou ho zosunula na siedme miesto.

​Kým dáme za poradím definitívnu bodku, odohrať treba ešte sedem kôl. Pre našu internetovú televíziu to znamená do konca dlhodobej časti sezóny päť priamych prenosov. Prvým sa budeme hlásiť z bratislavskej haly profesora rovného a spolukomentátorom zápasu bude Adam Kalčok, zakladajúci člen VŠK PdF UK Hurikán Bratislava. Zápas začína v nedeľu 19. januára od 13:00.