Hyundai extraliga žien - 19.01.2020 16:48

Tvrdošínska forma graduje, z Bratislavy berie tri body

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/SZFB

O prvý priamy prenos z Hyundai Extraligy v roku 2020 sa nám postarali tímy bratislavského Hurikánu a Tvrdošína. Osemnásťgólová prestrelka z októbra sa síce medzi nimi nezopakovala, no divák sa nenudil. Oravčanky naplnili úlohu favorita do bodky. Za celý priebeh ani raz neprehrávali a v rámci tretej tretiny odskočili na trogólový rozdiel. Ten už bol pre plný bodový zisk postačujúci.

​Hráčkou zápasu sa stala Michaela Ješšová, ktorá už po polhodine hry mala v štatistikách zapísaný hetrik. Práve jej góly boli kľúčové pri tvrdošínskom odskočení na skóre 1:4. "Nadviazali sme na zápas zo včerajška, čo sme aj chceli. Vstúpili sme doň s pokorou, pretože súperi sú každým rokom v súťaži vyrovnanejší. Negatívum bolo, že sa nám v zápase zranila jedna z našich obrankýň a museli sme prerobiť zostavu. Zápas sme vyhrali a domov si vezieme tri body, čiže sme spokojné," zhodnotila pre facebookovú stránku ligy ôsme tohtosezónne víťazstvo.

Bratislavský tím sa dokázal zlepšenými výkonom rehabilitovať po vysokej sobotnej prehre 0:7 s Pruským. Do konca základnej časti má dôležité duely s Partizánskym a Michalovcami, v ktorých bez pochýb hodlá bodovať. Snaha pridať k nim niečo naviac tento raz nevyšla. "Dievčatá plnili taktické pokyny, pekne si prihrávali a vytvárali si šance, len škoda, že sme ich nepremenili viac. Celkovo si myslím, že to bol pomerne dobrý výkon a škoda toho výsledku," povedal po súboji domáci kouč Michal Bortlík. Že sa výsledok nerodil ľahko, súhlasil aj jeho sok z opačnej lavičky Milan Burdeľ: "Snažili sme sa hrať tú hru, ktorú chceme a aj sa nám to poväčšine darilo, hoci súper zopár našich zaváhaní využil. Trošku sme boli v oklieštenej zostave oproti včerajšiemu zápasu a výsledok nie je taký, ako by sa zdalo. Súper bol húževnatý,"

Za najlepšiu hráčku Hurikánu bola vyhlásená obrankyňa Andrea Vaseková, ktorá jeden gól strelila a na jeden prihrala. "Oproti včerajšku sme zmenili formácie, vytvárali sme si viac streleckých príležitostí a padali z nich aj góly. Ešte nám chýba trošku šťastia v koncovke, aby sme tie zápasy mohli vyhrávať. Teším sa na ďalšie súboje, pretože stále máme o čo zabojovať," pozitívne uzavrela bezprostredne po súboji.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora