Hyundai extraliga žien - 26.01.2020 07:43

Októbrový zápas bol jednoznačný, ale Nitra odvtedy povstala

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Facebook

Priaznivci florbalu sa môžu na našom webe tešiť na ďalší z priamych prenosov Hyundai Extraligy. V ponuke bude stretnutie dvoch družstiev, ktoré sa pred našimi kamerami neukázali dávnejšie. Nitra naposledy v prvý októbrový víkend, Sabinov na konci toho istého mesiaca. Pôjde o stretnutie šestnásteho z dvadsiatich kôl základnej časti a každý získaný či stratený bod bude mať veľký význam.

Obmenený tím Slávie Nitra mal veľmi zlý vstup do novej sezóny. Po piatich odohraných zápasoch bol bez bodu s hrozivým skóre 15:49, navyše prišla prehra v kľúčovom súboji s Michalovcami a zdalo sa, že od zostupu tím spod Zobora zachráni už len zázrak. Súčasťou tohto obdobia bola aj prehra v prvom meraní síl so Sabinovom 0:9, lenže od polovice novembra nabrali veci úplne nový smer. Výhra nad Hurikánom, Partizánskym a Michalovcami rozdala karty na dne tabuľky nanovo a odpisovať zverenkyne Rolanda Drgoňa nemôžeme. FBC Predator sa medzitým sústredí na úplne iné úlohy. Prvá päťka Extraligy si žije vlastným životom a východniarky by rady vylepšili svoje postavenie do play-off, v ktorom hodlajú zmobilizovať plnú silu, maximálne odhodlanie a vyraziť za obhajobou titulu. Priemer ôsmich strelených gólov na zápas robí zo sabinovskej ofenzívy jednu z najobávenejších v lige, kým 58 inkasovaných gólov je najnižšou cifrou v súťaži.

Televízne kamery Nitriankam šťastie nenosia. Florbalistky Slávie sme mohli na Hustom vidieť, vrátane minulej sezóny, už v piatich zápasoch a vydolovali pri tom jediný bod. Pre Sabinovčanky to bude v rámci Hyundai Extraligy tretie live vystúpenie. Zatiaľ majú vyrovnanú bilanciu 1-1, keď zdolali Partizánske a podľahli Pruskému.

Priamy prenos ŠK SLÁVIA SPU DFA NITRA - FBC PREDATOR SABINOV začína o 13:00 s komentárom Tomáša Horvátha a jeho nitrianskeho hosťa Patrika Foltysa.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora