Hyundai extraliga žien - 22.02.2020 13:41

Pruské môže spečatiť prvenstvo, avšak čelí premožiteľom

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv

Záverečný víkend základnej časti otvárajú florbalistky Pruského ako najväčší ašpirant na prvé miesto. Hoci na lídra strácajú dva body, no majú oproti nemu zápas k dobru a všetko držia vo vlastných rukách. Čeliť však budú dvom z troch svojich doterajších premožiteľov. V našom priamom prenose si strieborný celok z minulej sezóny zmeria sily so Spišskou Novou Vsou. Novembrové prvé meranie síl na západe Slovenska zvládli lepšie hostky a potvrdiť sa to budú snažiť aj na domácej pôde.

Spišskonovoveská Kométa v ostatných ôsmich zápasoch Hyundai Extraligy vyhrala šesť a s blížiacim sa play-off dokázala kvalitne vystupňovať svoju formu. Prúšťanky na tom nie sú oveľa horšie. Z najaktuálnejších siedmich ligových vystúpení zabodovali naplno šesťkrát, pričom si poradili aj so zlatým a bronzovým celkom minulého ročníka.

Tieto dva tímy majú bohatú históriu vzájomných zápasov aj z vyraďovacej časti. V sezóne 2019/20 si Pruské zvolilo za svojho štvrťfinálového súpera práve Spišiačky a vyhralo 3:0 na zápasy. Tri roky predtým obstarali finálovú bitku, ktorá mala úspešnejší koniec pre družstvo zo Spiša.

Zápas FBK KOMÉTA SPIŠSKÁ NOVÁ VES - ŠK 98 PRUSKÉ začína o 18:00 a od mikrofónu sa bude hlásiť komentátor Tomáš Horváth s hostkou Alexandrou Kocúrovou.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora