Novinky - 27.09.2020 09:12

Nečakane hladká záležitosť: Kysučanky nadeľovali na Šariši

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv

Do jedenásteho extraligového vzájomného zápasu medzi Sabinovom a Kysuckým Novým Mestom šli jednoznačne v lepšom psychickom rozpoložení domáce Šarišanky, no na ihrisku to poznať nedali. Ambiciózny kysucký tím na nich vyletel od úvodných minút a už v polovici zápasu vyhrával o päť gólov. FBC Predator sa ťažko dostával do streleckých príležitostí a pokiaľ sa aj v nejakej ocitol, zlikvidovala ju spoľahlivo chytajúca brankárka Radka Mládenková, ktorá na Kysuce prišla práve zo Sabinova. Jej čaro bolo zlomené až v početnej prevahe dve minúty pred koncom, no na zvrat zo stavu 1:7 už bolo neskoro.

Kysucké Nové Mesto tohto súpera ešte nikdy takto presvedčivo nezdolalo a zaznamenalo svoje druhé najvyššie sezónne víťazstvo. Minulý víkend pokorilo Nitru 10:3. V priebežnej tabuľke sa usadilo na druhom mieste za zatiaľ nezdolanou Nemšovou, kým Sabinov je nečakane na poslednom mieste s tromi bodmi a rozdielom skóre -12. Chuť si bude chcieť v polovici októbra napraviť na svojej ceste do Bratislavy a Nitry. Kysučanky uvidíme v akcii v superšlágri proti Nemšovej.

FbC Predator Sabinov - FBK Kysucké Nové Mesto 1:7 (0:4, 0:2, 1:1)
Góly:
58' Stašová - 2', 6' L. Chúpeková, 9' K. Chúpeková, 17', 38' Brodňanová, 22' Faktorová, 46' Hlávková
Zostavy:
Sabinov: Sára Lemesányiová - Bianka Mišková, Aneta Pastyrčáková, Alica Mačugová, Katarína Nendzová, Ivana Hrabčáková, Katarína Marcinková, Gabriela Gálová, Martina Stašová, Timea Sotáková, Nikola Kucharíková, Petra Huňadyová, Lenka Cupráková, Aneta Mačugová, Tamara Točeková, Klaudia Robová, Sofia Sabolová
Kysuca: Radka Mládenková - Laura Chúpeková, Klaudia Chúpeková, Petra Gešová, Klára Hlávková, Linda Pudišová, Klára Svrčková, Ema Škvrndová, Alica Brodňanová, Martina Bajánková, Zuzana Majtánová, Viktória Komzalová, Veronika Marková, Alexandra Faktorová, Kristína Mlíchová