Fbk Kométa Spišská Nová Ves:

Nina Vartovníková, Kristína Cmorejová, Natália Ľachová, Bibiana Smotrilová, Barbora Kocúrová, Timea Rusnáková, Natália Slivenská, Mária Becková, Klára Grossová, Sára Kelemenová, Sára Hanuščinová, Júlia Koščová, Daniela Valenčinová, Timea Kožárová, Soňa Majcherová, Sára Adamcová,Tamara Jančárová

Eastern Wings Michalovce:

Diana Baňačkai, Antónia Fedorišinová, Alexandra Gombitová, Ivana Gombitová, Sylvia Maťašová, Dominika Puchírová, Mária Makeľová, Nikoleta Jackanínová, Patrícia Mária Dzurinová, Veronika Pindrochová, Gabriela Galova, Nikoleta Randová, Lenka Jakabová, Nikola Kuchariková, Petra Huňadyová, Andrea Chabová, Timea Sotáková, Michaela Vršková

Na Spiši sa konečne dočkali prvých troch bodov po víťazstve 8:3 vo východniarskom derby nad Michalovcami. Domáce hráčky sa rozbiehali pomalšie, no s pribúdajúcim časom sa dokázali strelecky presadiť. Michalovčanky po dnešku klesli na predposledné miesto tabuľky.

Východniarske derby sa začalo trochu opatrnejšie než by sa čakalo. Išlo však o dôležité body pre obe družstvá a tak sa na ihrisku navzájom oťukávali. Boli to hráčky domácej Kométy, ktoré ako prvé rozvlnili sieť brankárky Michaloviec Diany Baňačkai. V ôsmej minúte otvorila gólový účet zápasu Júlia Koščová. Presne o šesť minút neskôr Michalovčanka vyrovnali. Autorkou presného zásahu bola Nikoleta Randová.

Ak chceli Spišiačky pomýšľať na víťazstvo, museli v ďalšom priebehu zrýchliť hru, spresniť prihrávky a streľbu, čo sa im od začiatku druhej tretiny aj darilo. Po siedmich minútach domáce hráčky znovu viedli. Druhý gól zaobstarala Sára Adamcová. V polovici súboja zvýšila na 3:1 Klára Grossová, ktorá včera proti Sabinovu strelila štyri góly. Do výraznejšieho náskoku dostala Spišiačky kapitánka Barbora Kocúrová, ktorá využila presilovú hru svojho tímu.

Definitívnu poistku dnešného víťazstva nad Michalovcami zabezpečila hráčkam Spišskej Novej Vsi počas druhej minúty záverečnej tretiny Koščová – 5:1. Zverenkyne trénera Gerharda Puchíra sa ešte snažili niečo s výsledkom spraviť, no nedokázali si vytvárať vyložené šance. Naopak domáce hráčky sa snažili držať loptu na svojich hokejkách a ešte sa im podarilo svoj náskok navýšiť. Šiestu trefu do čierneho zaznamenala Klára Grossová a siedmu Adamcová. Wings ešte dokázali v závere dvakrát skórovať, no jeden aj inkasovať. Konečné víťazstvo 8:3 teší domáce hráčky, ktoré si tak pripísali prvé tri body do tabuľky.

Hlasy po zápase:

Barbora Kocúrová (Kapitánka FbK Kométa Spišská Nová Ves): „V prvej tretine sme sa trochu potrápili, pretože sme sa nevedeli strelecky presadiť a vôbec sme nepremieňali ponúkané šance. V druhej tretine sme túto streleckú smolu prelomili a dostali sme sa do vedenia. Napokon sme tretiu tretinu dotiahli do víťazného konca a tešíme sa z 3 bodov. Súperkám ďakujeme za zápas.“

Anna Bajtošová (Asistentka trénera FbK Kométa Spišská Nová Ves): „Do dnešného zápasu sme išli s tým, že ho vyhráme a získame prvé body, čo sa nám aj podarilo. So súbojom sme spokojní nad mieru. Dievčatá hrali úžasne, aj keď tam bolo pár chýb, z ktorých padli 3 góly. Dúfame, že nám tato výrazná nálada vydrží čo najdlhšie. Súperovi ďakujeme.“

Gerhard Puchír (Tréner Eastern Wings Michalovce): „Nedokážeme od zápasu k zápasu zakončovať, potom nemôžeme vyhrať zápas s troma gólmi. Každý zápas sa nám zdaňujú nejaké hráčky, aj v tomto zápase sa nám to potvrdilo. Gratulujem súperovi, super výkon.“

Gabriela Galova (Kapitánka a najlepšia hráčka Eastern Wings Michalovce): „Boli sme nedôrazné v obrane, o čom svedčí aj výsledok. Mali sme strašne málo striel, z ktorých sa zápas nevyhráva. Taktiež pár kľúčových hráčok je zranených, ako je kapitánka Michaela Vršková, ktorá je po operácii a taktiež Puchítová, Kuchariková, Vrabeľová.“