Novinky - 11.10.2020 20:09

Zabrali letné posily. Slávia si doma poradila s Kométou

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv

Ženský florbalový zápas medzi Sláviou Nitra a Kométou Spišská Nová Ves sľuboval vyrovnanú bitku, čomu aktérky neostali nič dlžné. Pod Zoborom sa hralo zaujímavé stretnutie s dvanástimi gólmi, hoci sa hostky za celý priebeh ani raz neujali vedenia a už po 65 sekundách prehrávali. Nitra sa našim divákom predviedla premiérovo v novom ročníku a v dobrom svetle sa ukázali aj hráčky, ktoré počas leta priviedla do svojich radov. Dvakrát skórovala Kamila Macejáková, posila zo Snipers Bratislava, a trafila sa aj Exprúšťanka Petra Kňažková s Andreou Šidlovou, ktorá sa do vlasti vrátila po pôsobení v českých Vítkoviciach.

Nitrianky už po štyroch minútach hry viedli o tri góly, no myšlienky na debakel pomerne rýchlo zažehnala Klára Grossová. Najväčšia hviezda hosťujúceho družstva sa prezentovala hetrikom, no navrch mali domáce zakončovateľky. Slávia hneď trikrát viedla rozdielom dvoch gólov. Hoci desať minút pred koncom Spišiačky vyrovnali na 5:5, záver patril opäť tímu Rolanda Drgoňa. Víťazný gól strelila Michaela Krajčová a tri minúty pred koncom poistkou na 7:5 skóre efektne uzavrela Andrea Šidlová. Nitra vylepšila svoju hrozivú bilanciu z našich priamych prenosov, keďže ostatných osem prehrala. Pre Kométu to naopak bola prvá prehra v našom live prenose.

ŠK Slávia SPU DFA Nitra - FBK Kométa Spišská Nová Ves 7:5 (3:2, 2:1, 2:2)
Góly:
2',36' Macejáková, 3' Pintérová, 5' Gogová, 40' Kňažková, 55' Krajčová, 58' Šidlová - 9',15',43' Grossová, 37' Smotrilová, 51' Becková
Zostavy:
Nitra: Tea Mažáryová - Petra Kňažková, Michaela Styková, Monika Trnková, Andrea Šidlová, Veronika Ferenčíková, Romana Gogová, Nikola Štefániková, Romana Janegová, Kristína Blehová, Michaela Krajčová, Natália Vargová, Monika Pintérová, Kamila Macejáková
Kométa: Timea Kožárová - Kristína Cmorejová, Bibiána Smotrilová, Barbora Kocúrová, Katarína Talpašová, Natália Slivenská, Mária Becková, Klára Grossová, Anna Bajtošová, Viktória Vaverčáková, Júlia Koščová, Tamara Jančárová