Novinky - 07.03.2020 21:19

V dvoch štvrťfinálových sériach sa vedenia ujali hostky

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv

Ženské florbalové play-off má za sebou úvodné štvrťfinálové bitky a výhoda domáceho prostredia hrala rolu len vo dvoch zo štyroch sérií. V nami vysielanom zápase dokázal majstrovský Sabinov vstúpiť do série s Tvrdošínom úspešne, keď vyhral 9:7. Toľko šťastia však nemalo favorizované Pruské proti Nitre ani Nemšová proti Spišskej Novej Vsi.

Tvrdošín vstúpil do zápasu v Sabinove lepšie a už po 40 sekundách šiel do vedenia. Domáce hráčky však dokázali odpovedať a ešte do prestávky rozvlnili sieť súpera päťkrát. Oravčanky však ukázali, že ich vysoké ambície nie sú len prázdnymi slovami a duel poriadne zdramatizovali. Hoci sa do poslednej minúty stretnutia šlo za stavu 8:5, šestnásť sekúnd pred poslednou sirénou bol v platnosti len jednogólový rozdiel. Záverečný vabank však už k dokonalosti dotiahnutý nebol a FBC Predator vyhral zápas výsledkom 9:7.

"Pred zápasom som vôbec nepociťovala strach. Vedela som, že vyhráme a taktiež aj celé play-off. Zajtrajšieho zápasu sa vôbec neobávam. V prvej tretine sme utiekli, v druhej sme trošku poľavili, ale v závere sme ukázali, že sme lepšie," zhodnotila súboj Lenka Cupráková, ktorá k trom zápasovým gólom pridala dve asistencie. "Tento zápas bol rozhodnutý už v prvej tretine, kde sme zaspali. Dopredu to bolo dobré, dozadu katastrofa. Celú prehru pripisujem tej prvej tretine. Potom sme sa trošku skoncentrovali a záver bol v našich rukách. Sabinov si dnes od začiatku zaslúžil vyhrať," cituje slová tvrdošínskeho trénera Milana Burdeľa facebookový profil Hyundai Extraligy.

štvrťfinále, sobota 07.03.2020, 18:00
FbC Predator Sabinov
9:7
Fbk Tvrdošín
Góly: 3 Cupráková, 2 Boháčová, 2 Robová, Marcinková, Krivulčíková (vlastný gól) - 2 Dúbravská, 2 Spišiaková, Kovaliková, M. Dulková, Paňková

FbC Predator Sabinov:

Lemesányiová (Janíčková) - Mišková, Vaščáková, Pastyrčáková, Majtánová, Hrabčáková, Lazárová, Marcinková, Cifrová, Martina Stašová, Boháčová, Cupráková, Miroslava Stašová, Piskurová, Mikulová, Točeková, Robová, Sabolová

Fbk Tvrdošín:

Stredanská - Dúbravská, Gondová, Spišiaková, G. Dulková, Kovaliková, Kováčová, Paňková, Zavodančíková, Buková, M. Dulková, Rennerová, V. Ďuríková, Krivúlčíková

Výhodu domáceho prostredia na prvé víťazstvo pretavili aj Kysučanky, ktoré vyhrali doma nad Hurikánom Bratislava vysoko 13:1 a zvládli aj tretí tohtosezónny vzájomný zápas s týmto súperom. Menej úspešné bolo Pruské, druhý tím základnej časti, ktorý podľahol Slávii Nitra 5:6 po predĺžení, hoci až trikrát viedlo. V papierovo najvyrovnanejšej sérii Nemšová podľahla Spišskej Novej Vsi 5:6 a cenný skalp na úvod série tak môže hlásiť Kométa.